Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa umowa SCAF: program w końcu posuwa się do przodu

Minister francuskich sił zbrojnych poinformował podczas wizyty w Niemczech, że priorytetem pozostaje szósta generacja samolotów bojowych opracowana przez Niemcy, Francję i Hiszpanię w ramach programu SCAF. Reklamy ujawniają tajne wydarzenia z dala od kamer.

Samoloty myśliwskie NGF szóstej generacji dla programu SCAF: kamień węgielny negocjacji francusko-niemieckich

Program NGF SCAF wydawał się być w stagnacji przez ponad rok, a negocjacje między Paryżem a Berlinem dotyczące podziału odpowiedzialności przemysłowej za wiele know-how, które obie strony uważają za suwerenne, nie zdołały. Partia francuska czuła również, że zrezygnowała już z wielu możliwości, akceptując podział pracy, w którym połowa działań byłaby realizowana jako wspólne przedsięwzięcie, a druga połowa była sprawiedliwie rozdzielona między trzy kraje partnerskie: Niemcy , Francji i Hiszpanii. Jeśli rozwój przemysłu rozpoczął się dzięki pierwszym transzom środków, które zostały już odnotowane, polityczny impas zaczyna niepokoić analityków, do tego stopnia, że ​​pojawiają się pytania dotyczące programu. Na przykład 3,6 miliarda euro wygenerowanego przez podpisanie partnerstwa w fazie 1-B projektu nie mogło zostać przydzielone różnym przemysłowcom z powodu braku porozumienia. Ale rada wojskowa musi zobaczyć koniec tunelu.

Wojna na Ukrainie przetasowuje karty

Ponieważ sytuacja uległa radykalnej zmianie, geopolityczny wynik wojny na Ukrainie i Niemcy doganiają budżet obronny. Nawet najbardziej zbuntowane niemieckie ugrupowania polityczne wykazały potrzebę istnienia wiarygodnych sił zbrojnych, aby zapewnić pokój na kontynencie do przełomu wieków. Rządy po obu stronach Renu również się zmieniły, a nowe administracje mogły kontynuować dyskusje na temat nowych baz, z silnym pragnieniem uzyskania wyniku w sprawie symbolicznego dossier współpracy francusko-niemieckiej, nadużywanej w wielu innych programach wojskowych.

Tak więc wizyta francuskiego ministra obrony Sebastiena Licornu w Berlinie była okazją do wysłania jasnego komunikatu, że samolot musi zostać ukończony, niezależnie od trudności, z jakimi miał do czynienia w przeszłości. „Wiele rzeczy zostało powiedzianych lub napisanych w ostatnich tygodniach i myślę, że jednym zdaniem podsumujemy to stwierdzeniem, że FCAS jest projektem priorytetowym.„Czy te zapowiedzi wskazują, że porozumienie może zostać osiągnięte wkrótce? Podczas gdy wstępny harmonogram pierwszego lotu demonstratora w 2027 roku może być kwestionowany, operacyjne wdrożenie urządzenia do 2040 roku pozostaje wspólnym celem niezbędnym do sprostania wymogom wojen jutra.

READ  Global Roller Conveyor Company Analiza rynku akcji i rozwój strategiczny 2021-2027 - Androidfun.fr