XV z Francji – Bluesowe notatki po Francji i Australii: wspaniały Mathieu Jalibert, Jonathan Dante Break It All

Tomasz Ramos: 5

Rozgorączkowany pod pierwszą świecą, w połowie pierwszej połowy skorygował strzał z dobrą osłoną, po czym wykonał szybką woleja, która w niedzielę zachwyciła Stade de France. Często używany jako pierwszy napastnik drużyny trójkolorowej, do końca pierwszej połowy świetnie spisywał się w grze pieszej.

Jednak na początku drugiej połowy nie wykorzystał rzutu karnego, podał do linii bocznej i nie trafił w piłkę, co doprowadziło do drugiej próby Australii.

• Krótko : Upadł, a jego wspaniały występ ledwo się spełnił.

Zmiana w 69. minucie Melvina GaminetaCo zamyka Francuzom drzwi do zwycięstwa (41-17) o ponad 50 metrów.

Damien Benaud: 6

Został wchłonięty przez grupę przeciwników już przy pierwszej próbie Wallabies, a po półgodzinie gry został wzięty za wślizg, gdy został wyniesiony z australijskich głębin. Autor swoich zwykłych błysków, zdobył przyłożenie bez sprzeciwu, otrzymując podanie pod nogę Duponta. I było to bardziej widoczne, gdy mecz został wznowiony, wspomagany zmęczeniem, a on zakończył drugim osiągnięciem, przypieczętowanym jego pieczęcią.

• Krótko : Zawsze niebezpieczny… ale czasami w formacjach.

„Francuzi wierzą w swój zespół”

Gael Fico: 5,5

Dobry w obronie, w pierwszym akcie dokonuje przechwytów. Jest także zwinny w zakresie, w jakim Marchand podaje mu daleki rzut. Jeszcze mniej krwawy w ataku, tuż po przerwie stracił piłkę w niekontrolowanym „zrzucie”, ale zasłużył też na świetne wsparcie dla Jaliberta.

• Krótko : Nie jest tak wybuchowy jak na początku, dobrze spełnia swoją rolę „ojca” w serialu.

Jonathan Dante: 7,5

Już od pierwszego uderzenia w meczu wywołał ryk kibiców w Ile-de-France z podekscytowania. drugi ? Skończyło się na próbie. Esej Benauda także wiele zawdzięcza swojej sile, która dała o sobie znać przy wielu okazjach. Dodaj do tego jego zdolność do zakłócania ruchów przeciwnika, a otrzymasz mecz kompletny, skażony jedynie pośrednio utrudnianiem, które było przyczyną pierwszej próby, którą The Blues stracili.

READ  ATP - Indian Wells 2021 - transmisja na żywo - wyniki - świetna pierwsza dla Nouri - informacje sportowe - skate
  • Krótko : spycharka niezbędna.
zdjęcie

Jonathan Dante podczas zwycięstwa Francji nad Australią przed Pucharem Świata w Rugby 2023

Źródło: Getty Images

Gabin Villiers: 5

Po kwadransie nie był już w stanie dokończyć rzutu rożnego, a to tuloński skrzydłowy przyjął na siebie większość ciosów, zwłaszcza w obronie. Był tak niechlujny, że w końcu „uratował” swój mecz przed zwycięskim nurkowaniem. Wookie wkrótce o nim zapomniał i mógł strzelić dwa gole.

• Krótko Nie na tyle, aby znów stać się niekwestionowanym regularnym zawodnikiem, ale przyśpieszył.

Mateusz Gallibert: 7

Dyskretnie przez pierwsze 40 minut, potem nie rzutowało to na animację gry trójkolorowej, ale bez popełniania błędów, szczególnie w obronie. Jeśli jego integracja z DuPontem nadal wymagała udoskonalenia, pokazał to w błyskotliwym przebłysku jednym ruchem (patrz poniżej), potwierdzając wzrost jego siły w tym meczu. Po wystawieniu Penauda na próbę doskonałym podaniem ręką, otwierający UBB Villière uznał go za fenomenalnego w teście.

• Krótko Prawdziwy jako szef, genialny jako miotacz: dwie strony każdego uroku.

Antoni Dupont: 6

Kapitan 15. pułku we Francji początkowo spisał się poniżej swoich standardów. Uratowany przez Willa Skeltona na początku meczu, został mocno uderzony tuż przed przerwą, gdy The Blues byli 22 metry od bramki, a Australijczycy prawdopodobnie zdołali wybić się na prowadzenie.

Następnie błyskawicznie poprawił swoją wersję, wykonując szybki rzut karny w ataku, po czym wystawił Gilberta na bramkę w drugiej połowie, w 52. minucie.W grę wchodzą trzy punkty i żółta kartka dla Wallabies. Kończy się ofiarą u podnóża Penaud.

• Krótko : po prostu dobrze, gdy przepustnica jest wciśnięta.

I zastąpił go Baptiste Quilloud w 60. minucie.

Karol Olivone: 6

• Krótko : wierna forma.

Gregory Aldrete: 6,5

Numer 8 z La Rochelle był dobry w przestrzeni powietrznej. Sprawiał także wrażenie, że zawsze ciągnie tam, gdzie jest potrzebny, aby odzyskać niebezpieczne podanie lub cofnąć bieg do przodu. Został okrzyknięty przez francuskich fanów u szczytu formy.

I zastąpił go Paweł Bodhint W 65. minucie.

François Croix: 6

Wykonał dużo pracy w defensywie i nadal robi wiele przydatnych drobiazgów. Mniej żywy niż jego dwaj koledzy z trzeciej linii, ofensywnie, wchodzi w skład integracji. Podobnie jak Anthony Jelench, który będzie miał wiele do zrobienia, aby ponownie zintegrować wyjściowy skład.

• Krótko : Skala jego obrony jest niezwykła.

Paweł Willemsey: 5

Druga linia Montpellier padł na występ bez odpoczynku i żadnych problemów. Nie był już tak potężny jak podczas swoich pierwszych wyborów, gdyż był potężną bronią. Willemsey będzie miał za zadanie podnieść poprzeczkę podczas Pucharu Świata, który potrwa od 8 września do 28 października.

• Krótko : Misja wykonana, czekamy na najlepszych.

I zastąpił go Romana Taufenoę W 48. minucie.

Thibaud Flamint: 5,5

Stał się znacznie bardziej energiczny niż podczas swoich ostatnich meczów i nie okazał się brutalny, do czego był zdolny podczas ostatniego turnieju. Jest ważną wieżą strażniczą w kontakcie, ale Wookiee też wie, jak to zrobić.

• Krótko Nie znaleźliśmy jeszcze żarzącego się płomienia Sześciu Narodów.

Cameron Walkie Zastąpił go w 48. minucie i od razu obronił piłkę 5 metrów od trójkolorowej bramki.

zdjęcie

Thibaut Flament podczas meczu Francja-Australia w sierpniu 2023 r

Oweni Atuniu: 5,5

• Krótko kisa radzi sobie lepiej, zwłaszcza z fałszywą nutą w tifie.

I zastąpił go Dorian Al-Dughairy W 48. minucie.

Julien Marchand: 5

W lekkim deszczu poznaliśmy najbardziej inspirującego melonika z Tuluzy, dzięki czemu Australia znalazła się w centrum pierwszego sezonu. Potem ustabilizował się w tym miejscu, akurat wtedy, gdy słońce zmieniało orientację czubka jego nosa. Na początku drugiej połowy zrobił spore zamieszanie.

• Krótko : jego status wymaga więcej.

I zastąpił go Beto Mufaki W 48. minucie.

Jean Baptiste Gros: 5

Lewy obrońca RCT, zestawiony z Rezą Wardim, który w ciągu dwunastu dni nosił numer 1 drużyny Blues przeciwko All Blacks pod nieobecność kontuzjowanego Cyrila Baileya, nie wiedział, jak się za bardzo przechwalać. Szczególnie francuska drużyna przyznała rzut karny, który w pierwszej połowie został przechylony na bok. Jednak nie opuścił swojego meczu.

• Krótko : rywalizacja w pełnym rozkwicie.

I zastąpił go Sebastiena Tauvifenoi W 48. minucie.