Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Xi Jinping w Rosji, Słowacji i Polsce oczekiwał w poniedziałek pomocy Kijowa w obronie powietrza

Xi Jinping w Rosji, Słowacji i Polsce oczekiwał w poniedziałek pomocy Kijowa w obronie powietrza

Czy przegapiłeś najnowsze wydarzenia z wojny na Ukrainie? nie panikować, 20 minut Zaopatruje cię każdego wieczoru o 19:30. Kto co zrobił? Kto powiedział co? Gdzie jesteśmy ? Odpowiedź znajduje się poniżej:

dzisiejsze wiadomości

Rosja przyjmie Chiny, swojego głównego partnera, w najbliższy poniedziałek, obiecując „nową erę” w stosunkach między nimi. Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping planowali omówić konflikt na Ukrainie. Po pierwszym spotkaniu jeden na jednego przywódcy przeprowadzą bardziej formalne negocjacje w celu pogłębienia „strategicznych relacji”, zwłaszcza wojskowych i gospodarczych.

Ogłoszenie spotkania Xi Jinpinga z Władimirem Putinem następuje dzień po rozmowie telefonicznej szefów chińskiej i ukraińskiej dyplomacji. Chiński minister spraw zagranicznych Chen Gang zwrócił się w czwartek do Dmytra Kuleby o wznowienie rozmów między Kijowem a Moskwą „tak szybko, jak to możliwe”. Waszyngton odpowiedział, krytykując chińską inicjatywę: „Obecnie nie popieramy wezwań do zawieszenia broni”.

Dzisiejsze zdanie

To dobrze, że społeczność międzynarodowa doceniła naszą pracę na rzecz pomocy dzieciom naszego kraju, że nie zostawiamy ich na terenach działań wojennych i nie wywozimy (…) Ze wszystkich krajów nałożono sankcje (. ..), ale dokończymy pracę.

Oto ironiczne słowa, które Maria skierowała do Wowy Biełowej. Komisarz ds. Praw Dziecka Rosji wraz z Władimirem Putinem jest celem nakazu aresztowania wydanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny za deportację ukraińskich dzieci.

Jednak pomimo postępowania sądowego polityk zamierza kontynuować swoją „pracę”. Więcej informacji na temat nakazu aresztowania głowy państwa rosyjskiego można znaleźć tutaj:

Nie dzisiaj

13. Tyle samolotów wojskowych MiG-29 dostarczonych przez Słowację na Ukrainę. Dostawy te „pomogą nam skutecznie bronić naszej przestrzeni powietrznej” – powiedział minister obrony Ukrainy Oleksic Reznikov w podziękowaniu dla Słowacji opublikowanym na Twitterze. Polska, jeden z najbardziej zagorzałych zwolenników Ukrainy, ogłosiła, że ​​w tym tygodniu dostarczyła do Kijowa pierwsze MiG-29.

trend dzisiaj

Zielone światło z Turcji dla członkostwa Finlandii w NATO. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zwrócił się w piątek do tureckiego parlamentu o ratyfikację członkostwa Finlandii. 28 z 30 państw członkowskich koalicji zaakceptowało już kandydaturę Finlandii.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pochwalił gotowość Turcji do ratyfikacji członkostwa Finlandii w sojuszu i zaapelował o ratyfikację przez Szwecję „tak szybko, jak to możliwe”. Oba kraje skandynawskie wyraziły chęć przystąpienia do sojuszu polityczno-wojskowego po rozpoczęciu wojny na Ukrainie.