Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wzmocnienie kampanii szczepień na Gwadelupie

Jest to prawdziwa mobilizacja, która istnieje od dziś, aby zachęcić do zapylania na Gwadelupie. W sobotę prefektura i ARS rozpoczęły otwarcie stoczni szczepionek w Paul Carobes, gotowej do zaszczepienia do 1000 osób dziennie.


Pierwszy park szczepionek na Gwadelupie otworzył swoje podwoje w sobotę na lotnisku Paul Caraibes. Inauguracja odbyła się w obecności gubernatora Alexandra Rochata i dyrektor ARS Valerie Dennox, którzy wraz z tym gigantycznym centrum szczepień chcą nadać nowy impuls kampanii szczepień.

Valerie Denox jest Dyrektorem Generalnym ARS


© s. Robert

Chociaż personel Edukacji Narodowej oraz osoby towarzyszące uczniom niepełnosprawnym i specjalistom w zakresie wczesnego dzieciństwa będą szczepieni w pierwszej kolejności, każdy może udać się na lotnisko, aby otrzymać szczepionkę. Jest również przygotowany na przyjęcie do 1000 osób dziennie.

Już w sobotę rano w otwarciu wzięli udział pierwsi kandydaci na szczepionki na stoczni.

Daphne

Eloïse tafna-danavin

W międzyczasie w tę sobotę zorganizowano dzień szczepień w Les Sainte. Najpierw w Terre de Bas rano, kiedy zaszczepiono prawie jedną trzecią populacji, a od niedzieli w Terre de Haut.

Zaledwie 12% Gwadelupy jest zaszczepionych

Trzeba powiedzieć, że do tej pory szczepienie Covid 19 było bardzo trudne w umysłach Gwadelupy. Obecnie zaledwie 12% Gwadelupy osiągnęło dwa zastrzyki. Większość z nich ma powyżej 75 lat.

W obliczu tej sytuacji Regionalne Stowarzyszenie Lekarzy Liberalnych URPS awansowało na wyższy poziom, wystosowując oficjalny apel do wszystkich mieszkańców o zaszczepienie się.

Jay Ursole, prezes URPS

Jay Ursol, prezes URPS

W ostatnich dniach w sieciach społecznościowych rozkwitły inicjatywy indywidualne, prywatne, publiczne, osobiste lub zbiorowe, zachęcające wszystkich do szczepień. W związku z tym stowarzyszenie korporacyjne jest również zaangażowane w tę kampanię.

READ  Oto najlepszy czas na sen dla zdrowego serca

Związek biznesowy

Istnieje kilka inicjatyw, które powinny pozwolić szczepieniu Covid 19 na uzyskanie decydującego rozpędu na Gwadelupie.

Szczepionka 5


© L. Guido