Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyświetl podgląd nowego 24-calowego iMaca

Po kilku tygodniach czekania Nowy 24-calowy iMac Przybyć. Ta maszyna to nie tylko pierwszy rozwój języka wizualnego komputera iMac od ponad dziesięciu lat; To także pierwszy fizyczny wygląd O możliwościach oferowanych przez chip M1. Pierwsze spojrzenie na tę podwójną nowość.

Lumack 24 „.

kochałem Opakowanie Mac Pro ? Pokochasz iMaca 24 „. Rozpakowanie to wyjątkowe przeżycie – w każdym znaczeniu tego słowa. Pudełko kartonowe to gigantyczne origami: po upuszczeniu planszy z wizerunkiem urządzenia musisz zdjąć dwie płetwy, aby zwolnić maszynę , który przesuwa się w dużym zestawie fałd (nie) W ten sam sposób musisz przeciągnąć zakładkę, aby otworzyć przesłonę, która ukrywa załączniki.

Otwarcie innowacyjnej obudowy dla iMaca 24 „.

Z wyjątkiem folii zabezpieczających samą maszynę Apple prawie całkowicie wyeliminowało plastik. Kawałki papieru, które trzymają kable razem, to składana mała kraina czarów, a urządzenia peryferyjne są dostarczane w małej torebce z włókna. Który producent poświęca dużo zasobów i energii na projektowanie opakowań?

Kolorowe akcesoria do 24-calowego iMaca.

Po raz pierwszy iMac jest wyposażony w zewnętrzne źródło zasilania, które powraca Gniazdo IEC 60320 C5 Nie widzieliśmy tego od czasu iMaca G4. Kabel zasilający pokryty kolorową tkaniną ma 2 metry długości i zakończony jest niesamowitym magnetycznym przewodem cylindrycznym. Kiedy przeciągasz kabel przez otwór w stopce, możesz poczuć, jak magnes przyciąga przewodnik.

Złącze zasilania.

Porównanie z adapterami do laptopa MagSafe zatrzymuje się na magnesie. Aby go podłączyć, należy mocno go docisnąć i mocno pociągnąć, aby go rozdzielić. Polaryzator i kulki zapobiegają niepożądanym separacjom. Zasilacz zapewnia 143,1 wata przy 9A: kabel doprowadza prąd, a także łączy się z Internetem, ponieważ zasilacz ma gigabitowy port Ethernet.

Zasilacz sieciowy z 3 klapami i portem Gigabit Ethernet. Apple przerabia stary pomysł, który polegał na tworzeniu zasilaczy Cinema Display w 2000 roku. Model podstawowy jest wyposażony w zasilacz bez portu Ethernet, z wyjątkiem opcji w cenie 26 EUR.

Przycisk zasilania, którego wklęsły kształt można zobaczyć na oślep, pozostaje po lewej stronie. Po raz pierwszy od czasu Mac OS X Snow Leopard debiut został oznaczony małą animacją. Słowo „cześć” podróżuje przez dziesiątki języków przez około dwie minuty, podobnie jak pierwsze wydania Mac OS X. Nostalgiczne mrugnięcie jest całkowicie niepotrzebne, ale głęboko współczujące.

READ  New World to największa premiera Steam w tym roku, a serwery nie wytrzymały
Nowy iMac wita.

IMac 24 został zaprojektowany jak iPad: jednoczęściowa aluminiowa obudowa, w której mieszczą się wszystkie komponenty, jest zamknięta na dużym szklanym panelu zawierającym panel LCD. Morale jest przypięte do brody, ale ten podbródek to iMac, dosłownie, to kultowy element wizualny, związany z Apple All-in-One od 17 lat, ale jest też kluczowym elementem funkcjonalnym, ponieważ ma wszystkie składniki.

Przycisk zasilania.

Ten podbródek zapobiega zabraniu iMaca za tandetny ekran i pozwala na optymalizację profilu do tego stopnia, że ​​gniazdo słuchawkowe musi wyjść poza krawędź! Dzięki złączu magnetycznemu i wadze 4,5 kg, 24-calowy iMac można traktować jako przenośną maszynę i można sobie wyobrazić, jak w razie potrzeby przechodzisz z kuchni do salonu, a nawet wkładasz go z czasem do szafy. . Wieczorem lub w weekend.

Płaska ramka 24-calowego iMaca, tutaj z gniazdem słuchawkowym.

Kolory podbródka i stóp są spójne i jaśniejsze niż plecy, z wyjątkiem jednolitego szarego wzoru. Ta wizualna sztuczka trzyma urządzenie na pulpicie, a ekran wydaje się unosić, gdy biała ramka zlewa się z tłem. Gusta i kolory są bezdyskusyjne, ale nie należy wykluczać zamiarów projektantów Apple.

Szary model jest najnudniejszy lub najbardziej tradycyjny ze wszystkich. Oprócz tego, że jest jednolicie srebrny, ma tylko jedną naklejkę, podczas gdy inne modele mają dwie naklejki, jedną w kolorze stopy, a drugą w kolorze tyłu.

Podczas gdy przednia strona pokryta jest całkowicie gładkimi szklanymi płytkami, gładka faktura tylnej powierzchni powoduje opalizację. W zależności od kąta nachylenia nasz niebieski model utrzymany jest w odcieniach zieleni lub fioletu. Komputer iMac może zająć centralne miejsce w biurze, zachwycać kolorowym tyłem lub przylegać do ściany i po prostu dodać dyskretny akcent koloru.

IMac niebieski i iMac szary.

Plik Gros Szklane jabłko działa jak przezroczyste okienko, które umożliwia przechodzenie sygnału z anten Wi-Fi 6 i Bluetooth 5. Podstawowy model ma tylko jedną parę portów Thunderbolt 3, a wyższe modele dodają parę USB-C porty. jabłko Nadal oferuje wersję VESA Dostarczane bez oryginalnego uchwytu.

Porty Thunderbolt 3, zwieńczone małymi piorunami i porty USB-C.

Ekran iMaca ma 24 cale … nie ma 24 cali długości. Od rogu do rogu, mierzy nieco poniżej dwóch stóp, czyli 23,5 cala. A ponieważ Apple ma przycięte krawędzie, 24-calowy iMac jest nieco szerszy (54,7 cm) niż 21,5-calowy iMac Retina 4K, który zastępuje (52,8 cm). W połowie drogi między iMakiem 21,5 „Retina 4K i iMac 27” Retina 5K, każdy iMac 24 ma natywną rozdzielczość 4,5K, a dokładnie 4480 x 2520 pikseli.

READ  Blizzard wyciąga dwa wątpliwe dowcipy o World of Warcraft
Nowy 24-calowy wyświetlacz iMac.

Rozdzielczość 218 dpi jest nieco niższa niż w urządzeniach mobilnych, ale jest całkowicie identyczna z rozdzielczością ProDisplay XDR. Jeśli wyświetla logiczną rozdzielczość 2240 x 1260 pikseli, może wyświetlić do 2560 x 1440 pikseli, prezentując w ten sposób tę samą powierzchnię roboczą, co iMac 27 „Retina 5K. Pomiar kolorów wygląda fajniej, ale będziemy musieli wyjąć nasz sondy, aby odróżnić właściwości panelu od konsekwencji True. ”Ton.

Biała ramka zlewa się z tłem, a ekran wydaje się unosić na górze urządzenia.

Ale nie musielibyśmy wyjmować urządzeń, aby usłyszeć różnicę. Z dwiema parami Wzmacniacze I parę Wzmacniacze, Nowy iMac 24 wysyła ciężkie. W maszynie brakuje bagażnika, to na pewno, ale bas jest doskonały. Wzmacniacze Działają przeciwko sobie, aby uniknąć pasożytniczych wibracji i zredukować zniekształcenia do zera.

Idealne biuro do pracy zdalnej?

Oczywiście, jeśli dotkniesz instrumentu, możesz poczuć, że wibruje w rytm muzyki, ale nie tak bardzo, że porusza się na nogach. Nowy iMac 24 jest gotowy Dla „Spatial Audio” w Apple Music : Czysty i wyraźny rozdzielacz kanałów i jego efekty Panoramowanie Sprawia wrażenie, że maszyna jest większa niż w rzeczywistości. To symulacja, w porządku, ale przekonująca.

Nowa klawiatura Magic Keyboard z czujnikiem Touch ID lub bez.

Firma Apple wyciągnęła wnioski z pracy zdalnej, która pokazała znaczenie systemu audiowizualnego dla komputerów. Trzy mikrofony działają jak system eliminujący szumy tła i „celujący” w osobę przed ekranem. Co najważniejsze, kamera internetowa ma teraz czujnik HD 1080p, a procesor przetwarzania obrazu w chipie M1 automatycznie dostosowuje balans bieli i ekspozycję. Po wykryciu twarzy różne poziomy są rozdzielane i dostosowywane automatycznie, aby zapewnić duży zakres dynamiczny.

Kamerka internetowa.

Obraz jest bardziej szczegółowy i wyraźny, oświetlenie twarzy jest zachowane pomimo podświetlenia, a ciemne obszary nie są już rozproszone. Kolorymetria zależy od aplikacji: w tych samych warunkach Photo Booth rejestruje obrazy, które są cieplejsze i bardziej kontrastowe niż FaceTime, co daje bardziej płaski obraz. Krótko mówiąc, 24-calowy iMac ma najlepszą w historii wbudowaną kamerę internetową Mac.

READ  Obrót Ziemi przyspiesza, nowy rekord
Zdjęcie zrobione kamerą internetową nowego iMaca 24 ”. Jest prawie w porządku (podziękowania dla mojego współpracownika Stefana za zdjęcie).

Tyle że poprzeczka nie była zbyt wysoka. Podczas gdy nowy iMac jest reklamowany jako idealny towarzysz do pracy zdalnej, ma problemy w porównaniu z iPadem Pro 2021 z chipem M1. Dlaczego nie ma tego samego ultraszerokokątnego obiektywu? Dlaczego nie zaoferować tej samej funkcji automatycznego centrowania ramki?

Pojawił się iMac 24 „.

Wreszcie, nasze pierwsze pomiary wydajności nie wykazały żadnych niespodzianek. Wyniki są nieco identyczne jak w przypadku Maca mini i MacBooka Pro 13 „, które były nieco lepsze niż w przypadku MacBooka Air. IMac 24” to po prostu Mac mini z ekranem … lub iPad Pro na piechotę . W najbliższych dniach powrócimy do tego urządzenia bardziej szczegółowo, po opublikowaniu naszego pełnego testu.

Ze Stefanem Mossie.