Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyrok bez sprawiedliwości w sprawie France 2: Mocny film telewizyjny o nienawiści w Internecie

Dzisiejszego wieczoru o 21:05, France 2 poświęca temu tematowi wieczór tematyczny z filmem telewizyjnym przebranym przez Yannicka Schurata i Ophelię Kolb. Historia człowieka bez historii, ofiary błędu prawnego rzuconego przed sąd ludowy.

Jean Francois Pomar – FTV

O czym on mówi ?

Gustavo, „idealny” mąż i ojciec rodziny, musiał tego dnia przeżyć godzinę swojej zawodowej chwały. Jednak ten długo oczekiwany dzień zamienia się w koszmar: zostaje umieszczony w areszcie policyjnym pod zarzutem usiłowania porwania drobnego morderstwa z premedytacją. Czy Gustavo jest winny? Claire, domniemana ofiara, publikuje swoją historię w mediach społecznościowych. Gustavo i jego rodzina wpadają w spiralę popularnej zemsty. Czy da się z tego wyjść iw jakim stanie? Sprawiedliwość zderza się z sądem i pogłoskami…

Wyrok bez sprawiedliwościPoniedziałek, 11 października o 21:05 czasu francuskiego 2

z kim?

Swobodnie zaczerpnięty z powieści Czy tak rządzą mężczyźni? z Mateusz Minigo Kto podpisał scenariusz filmu telewizyjnego, napisany i wyreżyserowany przez Le Junette (Curiosa) jest skierowany Chór Yannicka (Laetitia) i Ofelia Kolb (dziesięć procent) w roli prześladowanej pary przed wymiarem sprawiedliwości Emmanuel Salinger (Obiecuję), Anne Benoit (Lupin), młody Justin Lacroix (This Love) i Matthew Capella (ujawniony w Deux Fils).

Warte zobaczenia?

Dramat społeczny Wyrok bez sprawiedliwości Piekło machiny sądowej spada, gdy próbuje udowodnić winę człowiekowi, który jest ofiarą złych okoliczności, gdy jego samochód okazuje się samochodem człowieka, który ściął ojca Claire (Justin) Lacroix, nastolatka, którą trzy lata temu próbował porwać z parkingu w supermarkecie.

Kiedy sprawiedliwość trwa

Otwarte wtargnięcie policji do jego domu i psychiczne znęcanie się, aby zmusić go do przyznania się: Komandor Delphis (Emmanuel Salinger) podwaja się z powodu swojego odchylenia od Gustavo (Jan Schurate), podsycany intymnym przekonaniem o winie, gdy nastolatek myśli, że go identyfikuje jako zabójca ojca.

Unitarian od początku nalegał na perwersyjne praktyki policji, aby zniechęcić Gustavo, kosztem braku dowodów przeciwko niemu i konsekwencji aresztowania dla otoczenia. Bo jeśli komisarz jest zdeterminowany oddać sprawiedliwość Claire, która jest teraz sierotą, jego metody i nadmierna gorliwość wykraczają poza zwykłą praktykę prawa. Ale podczas gdy sprawiedliwość wydaje się dawać oskarżonemu krótkie wytchnienie z powodu braku dowodów, tożsamość Gustavo wycieka do Internetu i wszystko się zmienia.

Jean Francois Pomar – FTV
Ofelia Kolb i Matthew Capella

wirtualna nienawiść

READ  Jak oglądać transmisję na żywo z Gateshead Diamond League Series

W tym momencie samotność traci swoją intensywność po nerwowej pierwszej części Infernal Gear, która wyłącza bohatera jako ofiarę pomyłki sądowej i bardzo krytyczny ton wobec policji. Kiedy interweniują sieci społecznościowe, wszystko przyspiesza: rodzina Gustavo jest nękana, pracodawcy obawiają się reperkusji, jakie to może mieć na ich wizerunek i domagają się jej zwolnienia… a opinia publiczna chce za wszelką cenę wymierzyć sprawiedliwość Claire. ujawnienie śledztwa.

Skuteczny w narracji cel filmu telewizyjnego w tamtym czasie gubi się w zbyt uproszczonej analizie Anulowanie cywilizacja, redukując młodą ofiarę do materialistycznego, bezkrytycznego nastolatka, gotowego rzucić niewinnego człowieka na arenę publiczną. Miejsce, w którym media zajęły się śledztwem, okazuje się zbyt szybko zlikwidowane i nie daje pełnej miary piekła, przez jakie przechodzą postacie i mechanizmy przemocy związane z wybuchem komentarzy w sieci.

Mimo że słodko-gorzka ścieżka dźwiękowa filmu zapewnia wszystko i pomimo obsady bez żadnych błędnych notatek, nadal nie jesteśmy pewni, jak podejść do tego złożonego i bogatego współczesnego tematu nienawiści w Internecie, na przykład czy temat ten jest tylko poruszany w The koniec tej godziny jest w pół do pierwszej.

Po programie telewizyjnym w drugiej części wieczoru France 2 wyemitowała dokument zatytułowany „Sieci gniewu”, który bada odpowiedzialność sieci społecznościowych za rosnący rozwój nienawistnych zachowań w Internecie; Możliwość pogłębienia tematu.