Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyjaśnienie zagadkowego napisu na opasce Depaya

Wyjaśnienie zagadkowego napisu na opasce Depaya

Nowy wygląd nowego gracza? Od początku produkcji Memphis Debe postanowił zmienić swój wygląd, grając niczym koszykarz NBA z białą czapką na głowie. Nieskazitelny, cały na biało podczas meczów towarzyskich z Kanadą i Islandią, wielki debiut Holendra na Euro 2024 przyniósł lekką metamorfozę przed pierwszym niedzielnym meczem Oranje z Polską.

Były zawodnik Lyonu, rozpoczynający grę w Hamburgu, nosił opaskę na głowie z numerem 10 i napisem „Kogo to obchodzi?” („Kogo to obchodzi?”). Nawiązanie do pytania dziennikarza o jego nowy wygląd po pierwszym meczu towarzyskim.

>> Śledź na żywo relację Polska-Holandia

Podstawą selekcji jest człowiek

„Kogo to obchodzi? Jest dla mnie dobry i pomaga mi się pocić. Moja dziewczyna uwielbia tę opaskę. Niesamowite, prawda? To nowy wygląd i czuję się świetnie. Już myślę, w jakim kolorze będę nosić Niemcy.” – odpowiedział 30-latek. Po niemal roku ponownie pojawił się na egzaminie w marcu ubiegłego roku. Nękany powtarzającymi się problemami fizycznymi, nie był w stanie zdobyć pozycji niekwestionowanego startera w Atletico Madryt, choć pozostaje centralnym punktem jego selekcji.

Od Euro 2021 – Holandia zamknęła drzwi w 1/8 finału – Holendrzy przegrali zaledwie trzy razy w 25 meczach, gdy Debe był na boisku: w ćwierćfinale Pucharu Świata z Argentyną, z Francją w kwalifikacjach do Euro ( 4:0) i przeciwko Niemcom 26 marca (2:1).

Oryginalny artykuł opublikowany w RMC Sport

READ  Polska: 80. rocznica powstania w getcie warszawskim