Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybory parlamentarne w Hiszpanii: skrajna prawica, głosowanie korespondencyjne, odnowienie… Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Wybory parlamentarne w Hiszpanii: skrajna prawica, głosowanie korespondencyjne, odnowienie… Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Dziś, w niedzielę 23 lipca 2023 roku w Hiszpanii odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. W środku sezonu letniego wezwano do urn 37,5 mln osób. Podczas gdy prawica jest przedstawiana jako faworyt w ostatnich sondażach, socjalistyczny obóz premiera zgrzyta zębami.

Decydujący dzień dla hiszpańskiego rządu. 37,5 miliona wyborców wezwanych jest do głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych, które odbędą się w Hiszpanii w niedzielę.

Hiszpanie wybierają spośród siebie członków Senatu i ich zastępców wymień dwanaście które są im oferowane. Dwaj główni kandydaci to obóz obecnego socjalistycznego premiera Pedro Sancheza oraz obóz konserwatywnej prawicy, którego uosobieniem jest Alberto Figo.

zamiary głosowania

Ustępujący socjalistyczny premier sprawuje władzę od 2028 roku. Udało mu się obalić konserwatywnego Mariano Rajoya dzięki głosowaniu Zwolennik cenzury Popierany przez lewicę w parlamencie.

Przeciwko obecnemu socjalistycznemu premierowi stoi kandydat, który nie mógłby być bardziej inny. Alberto Figo jest po prawej stronie politycznego spektrum. Jeśli wygra wybory, będzie musiał stworzyć koalicję i zgromadzić za sobą większość, co bez wątpienia będzie musiał wykonać z pomocą partii. Lis, skrajna prawica. Wyraził już zgodę na taki sojusz w kilku regionach.

Na razie szacują sondaże 33% Zamiar głosowania na konserwatywnego kandydata, donosi Informacje o Francji.

dzielenie się

Wyborom w środku lata grozi wielka niewiadoma: wstrzymanie się od głosu. Jeśli według zeznań szybko zebranych przez naszych kolegów niektórzy Hiszpanie postanowili przełożyć swoje wakacje, aby mogli głosować, inni opuścili dotknięty kraj fala upałów Spowodowało to pożary i szczytowe temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza.

głos pocztowy

O godzinie 15:00 w niedzielę 2,5 miliona Hiszpanów zagłosowało już korespondencyjnie. Oddając swoje głosy ze swoich domów lub miejsc wakacyjnych, oddają się tej inicjatywie, która ma na celu walkę z abstynencją, nawet gdy temperatury rosną, aby zachęcić ludzi do pozostania w domu.

READ  Hiszpania sprzeciwia się przekazaniu rodzinie ciała byłego prezydenta Angoli Jose Eduardo dos Santosa

Hiszpański premier Pedro Sanchez sprawuje swój urząd od 5 lat i odgrywa swoją rolę odnowienie. Pierwsze wyniki zostaną ogłoszone o godzinie 21:00, godzinę po zamknięciu lokali wyborczych. Wtedy zwycięzca będzie musiał stworzyć koalicję i mieć większość, aby móc rządzić.