Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko o „1994 PC1”, „potencjalnie niebezpiecznej” asteroidzie, która przetnie Ziemię 18 stycznia

Ta asteroida, którą NASA sklasyfikowała jako „potencjalnie niebezpieczną” ze względu na swój rozmiar, powinna przelecieć bardzo daleko od nas, 1,93 miliona kilometrów od Ziemi.

To znajomy starożytnych astronomów, który 18 stycznia przejdzie w pobliżu Ziemi. Jej tytuł: 1994 PC1. Asteroida, której pierwsze obserwacje sięgają 1974 roku.

Asteroida znana astronomom

Ze względu na swój rozmiar – ponad kilometr – NASA zaklasyfikowała tę bardzo dużą skałę jako „potencjalnie niebezpieczną”. Normalna procedura, ponieważ ten rozmiar odpowiada „krytycznemu progowi katastrofy, jeśli spadnie na Ziemię”, specjalista od asteroid CNRS Patrick Michel określa ją jako pióropusze. Zachód Francji.

Zapewniamy, że 1994 PC1 nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla naszej planety. 18 stycznia powinien minąć bardzo daleko, 1,93 miliona kilometrów od Ziemi, czyli pięciokrotność średniej odległości Ziemi od danego Księżyca. 20 minut.

Ciekawość, ale nie zagrożenie

Ta przełęcz w pobliżu niebieskiej planety to wciąż małe wydarzenie dla astronomów i entuzjastów obserwacji gwiazd. Ale potrzeba cierpliwości i trochę techniki, aby mieć na to oko. Jego brak jasności wymagałby użycia teleskopu co najmniej sześciu cali.

Inne rozwiązanie, kontakt 18 stycznia na stronie projektu wirtualny teleskop. A jeśli to przegapiłeś, do zobaczenia za 84 lata!

READ  Oppo Find X3 Pro to smartfon najwyższej jakości, ale bez wygórowanej ceny