Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o systemie operacyjnym Google w naszych samochodach

Giganci technologiczni stopniowo nazywają siebie naszymi samochodami, a niektórzy interesują się ogólnie szeroko pojętym sektorem motoryzacyjnym. Google już od kilku lat jest w naszych samochodach dzięki Android Auto, który jest okazją do podsumowania nowych rozwiązań i funkcjonalności.

Android AutoJeśli myślisz o zakupie nowego samochodu, prawdopodobnie powiedział Ci o tym Twój ulubiony sprzedawca samochodów. Dziś, Większość nowoczesnych samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych pozostaje w tyle za aplikacjami samochodowymi. GPS z wątpliwymi mapami, przestarzałą grafiką, nierozwiniętą ergonomią, czasem reakcji, szkicami menu… Krótko mówiąc, zrozumiesz, że nie brakuje irytujących danych uwierzytelniających do pokładowych systemów informacyjno-rozrywkowych, Nawet jeśli niektórzy radzą sobie lepiej niż inni.

Niektórzy producenci, mając świadomość, że nie są programistami, ale samochodami, postanowili połączyć siły z niektórymi gigantami technologicznymi, aby bardziej harmonijnie renderować interfejsy swoich pojazdów z naszymi tabletami i smartfonami. Tak jest na przykład w przypadku Volvo, które w swoich nowych modelach nie oferuje Android Auto, ale system operacyjny zaprojektowany we współpracy z Google: Android Auto.

Innymi słowy, ten system informacyjno-rozrywkowy współpracuje z Google i nie wymaga żadnego połączenia ze smartfonem. Aby uzyskać więcej informacji na temat Android Automotive, zapraszamy do konsultacji Obsługiwaliśmy ten system operacyjny na pokładzie ładowarki Volvo XC40.

Jeśli ten rodzaj współpracy ma tendencję do demokratyzacji, pozostaje faktem, że użytkownicy nadal częściej zwracają się do Androida Auto (lub Apple CarPlay, w zależności od smartfona) w samochodzie. Omówimy więc, czym jest Android Auto i co możesz z nim zrobić.

Nowy system Android Automotive został zintegrowany z nowymi samochodami Volvo.

Nowy system Android Automotive jest zintegrowany z nowymi samochodami Volvo.

Skąd pochodzi Android Auto?

Zacznijmy naprawdę od części historycznej, ponieważ Android Auto wbrew pozorom nie pochodzi z wczoraj. Wszystko zaczęło się w styczniu 2014 roku, kiedy Android Auto zajęło miejsce w Open Automotive Alliance, skupiającym 28 głównych graczy z sektora motoryzacyjnego i technologii mobilnych, takich jak Audi, Renault Nissan Alliance i Nvidia. Kilka miesięcy później, w czerwcu 2014 roku, oficjalnie wprowadzono Android Auto, z Pierwsze oficjalne wydanie 19 marca 2015 r..

Wszystko potoczyło się wtedy bardzo szybko, przez kilka miesięcy później, Koreański producent samochodów Hyundai został pierwszym producentem oferującym obsługę Android Auto, dzięki czemu jest dostępny po raz pierwszy w 2015 roku Hyundai Sonata, dość wysokiej klasy sedanie sprzedawanym w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Czas mijał, a Google nadal ulepszał swój system samochodowy, zauważając, że liczba użytkowników stale rośnie, zwłaszcza w obliczu już wtedy przestarzałych samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych.

W lipcu 2019 r. Android Auto otrzymał pierwszy poważny remont interfejsu użytkownika. Wśród wielu wprowadzonych nowych funkcji pojawiło się wiele aplikacji dla Androida Auto, z których można korzystać z trybu samochodowego, Podczas gdy sama aplikacja Android Auto zniknęła na rzecz trybu jazdy Asystenta Google. Od prawie dwóch lat Google rozszerza Android Auto na kilka krajów.

Android Auto wystartował w 2015 roku.

Android Auto wystartował w 2015 roku.

Do czego służy Android Auto?

Android Auto to wersja mobilnego systemu operacyjnego Android firmy Google, zaprojektowana do integracji z deskami rozdzielczymi samochodów. W ten sposób możemy pokrótce zdefiniować Android Auto. Umożliwia smartfonom i tabletom z systemem Android bezpośrednią interakcję z systemem informacyjno-rozrywkowym samochodu wyposażonym w ekran dotykowy (lub w ogóle ekran), Aby przenieść elementy sterujące smartfona do pulpitu nawigacyjnego.

Dzięki temu możesz korzystać z aplikacji Google dedykowanych do prowadzenia pojazdów, takich jak np. Global Positioning System (GPS) bezpośrednio z ekranu Twojego samochodu. Umożliwia także odtwarzanie treści multimedialnych (muzyki, a nie filmów z oczywistych względów bezpieczeństwa), wiadomości SMS, rozmów telefonicznych i wyszukiwania w Internecie. Podobnie jak w przypadku Androida, funkcje mogą być dodawane przez aplikacje. Producenci nie wahają się bezpośrednio zintegrować własne aplikacje Wewnątrz samego interfejsu Google.

Jakie są zalety Androida Auto?

Główną cechą Androida Auto, Ma mieć interfejs podobny do twojego smartfona. Jest więc naprawdę bardzo dobry pod względem ergonomii, a niektóre systemy pokładowe są w tym obszarze katastrofalne. Następnie możesz uzyskać dostęp do wielu przydatnych aplikacji, w tym: wizz W szczególności pokładowy system nawigacyjny oparty na zasadzie produkcji partycypacyjnej. W tym samym duchu można go również używać mapy Google Do nawigacji, z dość przekonującym ruchem w czasie rzeczywistym, nawet jeśli aplikacja nie jest oparta na zasadzie uczestnictwa, takiej jak Waze.

Zalety korzystania z Android Auto nie ograniczają się do przeglądania, chociaż jest to powód jego ogólnego używania. Aby odpowiedzieć na SMS-a lub wiadomość otrzymaną przez WhatsApp bez trzymania telefonu za rękę, jest to również praktyczne, ponieważ można podyktować otrzymaną wiadomość, a także odpowiedzieć za pomocą Asystenta Google. Zawsze za pomocą Asystenta Google lub opuszkami palców można również słuchać ulubionej playlisty, nawet jeśli nie jest to sama w sobie duża nowość, ponieważ integracja Bluetooth w samochodach już na to pozwoliła.

Android Auto: wszystko, co musisz wiedzieć o systemie operacyjnym Google w naszych samochodach

Jakie samochody są kompatybilne z Android Auto?

Dużo. Obecnie istnieje ponad 500 modeli kompatybilnych z Android Auto. Oczywiście nie wymienimy ich wszystkich tutaj, ale oficjalna strona Android Auto pozwala to przetestować kompatybilność Twojego samochodu Z wbudowanym systemem operacyjnym Google. Jeśli Twój samochód jest kompatybilny, będziesz musiał sprawdzić, czy może współpracować z Twoim telefonem. Jeśli masz urządzenie z Androidem 9 lub starszym, musisz pobrać aplikację Android Auto na swój telefon. Od Androida 10, Android Auto jest natywnie zintegrowany; Więc nie musisz pobierać aplikacji.

Jak skonfigurować Android Auto w samochodzie?

Jeśli Twój samochód jest zgodny z Android Auto, następnym krokiem jest konfiguracja. Jak wspomniano powyżej, jeśli Twój telefon ma system Android 9 lub starszy, Musisz pobrać aplikację Android Auto. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do Sklepu Google Play, a następnie go pobrać. Będziesz wtedy musiał uruchamiać go za każdym razem, gdy wyruszysz w drogę. W przypadku najnowszych telefonów z systemem Android 10, Android Auto jest zintegrowany i pobieranie aplikacji nie jest konieczne.

Połącz się bezprzewodowo z Androidem Auto

Wiele marek, modeli samochodów i telefonów jest zgodnych z Android Auto w trybie bezprzewodowym. Dostępność zmienia się szybko i różni się w zależności od regionu geograficznego i poziomu wykończenia pojazdu. Jeśli monitor samochodowy jest zgodny z połączeniem bezprzewodowym, w celu instalacji należy sparować telefon z samochodowym bluetoothem.

Po skonfigurowaniu, w zależności od pojazdu, albo telefon połączy się automatycznie, gdy tylko wejdziesz do pojazdu, albo na ekranie pojawi się ikona aplikacji Android Auto.

Upewnij się więc, że masz zgodny smartfon z systemem Android z aktywnym pakietem danych, kompatybilnością Wi-Fi 5 GHz i najnowszą wersją aplikacji Android Auto. Projekcja bezprzewodowa jest kompatybilna z następującymi wersjami Androida:

  • Wszystkie telefony z systemem Android 11.0
  • Telefon Google lub Samsung z systemem Android 10.0
  • Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ lub Note 8 z systemem Android 9.0

Połącz się z Androidem Auto przewodowo

Ce sera encore sureement la manière la plus répandue pour se connecter avec Android Auto: le bon vieux câble USB-A lub USB-C (zgodny z Android Auto bezprzewodowy). Uważaj, nie wszystkie kable muszą działać, upewnij się, że kabel ma symbol USB.

Aby podłączyć telefon przewodowy, upewnij się, że masz smartfon z Androidem 6.0 (Marshmallow) lub nowszy, aktywny abonament internetowy i najnowszą wersję aplikacji Android Auto.

Asystent głosowy, centrum Android Auto

Moc Androida Auto, To integracja z Asystentem Google utrzymuje wzrok na drodze, a ręce na kierownicy. Jak wspomniano powyżej, możliwe jest „odsłuchanie” otrzymanej wiadomości i podyktowanie odpowiedzi bez odrywania wzroku od drogi. Wszystko to jest możliwe dzięki sterowaniu głosowemu, gdzie możesz sprawdzić trasę, posłuchać ulubionych piosenek, a nawet sprawdzić prognozę pogody, mówiąc po prostu „Hej Google”, zanim zapytasz, czego chcesz.

Znowu wszystko zależy od Twojego samochodu, ale jeśli ma rozpoznawanie głosu, wystarczy powiedzieć „Hej Google” lub nacisnąć przycisk wspomagania głosowego (zwykle na kierownicy), aby podać swoje wskazówki. A w przypadku samochodów, które go nie mają, w przedniej części wyświetlacza znajduje się ikona mikrofonu.

Android Auto: wszystko, co musisz wiedzieć o systemie operacyjnym Google w naszych samochodach

Jakie aplikacje znajdziesz w Android Auto?

Istnieje wiele aplikacji zgodnych z Android Auto. Jak zawsze są takie, których używamy częściej niż inne, zwłaszcza w samochodach, w których główną czynnością jest prowadzenie samochodu. Zwykle.

Główne aplikacje nawigacyjne:

Główne aplikacje do przesyłania wiadomości:

Główne aplikacje muzyczne:

Główne zastosowania audiobooków:

READ  Google Pixel 6 i 6 Pro będą wyposażone w główny czujnik obrazu o rozdzielczości 50 MP podpisany przez Samsung