Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu do twarzy

Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu do twarzy

Kiedy myślimy o pielęgnacji skóry, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest często oczyszczanie twarzy. Ale co z innym ważnym krokiem w pielęgnacji skóry: złuszczaniem? Złuszczanie skóry usuwa martwe komórki, które nagromadziły się na powierzchni twarzy i ujawnia jaśniejszą, bardziej równomierną cerę. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś mieć złuszczanie twarzy lub jaki rodzaj złuszczania twarzy jest dla Ciebie odpowiedni, czytaj dalej!

Co to jest peeling do twarzy?

Peeling twarzy to zabieg kosmetyczny, który może poprawić wygląd Twojej skóry. Podczas złuszczania na twarz nakładany jest balsam, który powoduje złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry zwanej „naskórkiem”. Odsłania to nową warstwę skóry zwaną „skórą właściwą”, która znajduje się pod spodem. Złuszczanie twarzy może być stosowane w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak zmarszczki, drobne linie, uszkodzenia słoneczne i blizny potrądzikowe. Istnieją różne rodzaje złuszczania twarzy, a Twój dermatolog może pomóc Ci wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Ogólnie rzecz biorąc, większość rodzajów złuszczania wymaga wielu zabiegów, aby uzyskać czystą, pozbawioną skaz skórę. Jednak już po jednej sesji powinieneś zacząć widzieć poprawę swojej skóry. Jeśli szukasz sposobu na poprawę wyglądu swojej skóry, rozważ wykonanie peelingu twarzy.

Różne stopnie peelingu twarzy:

Istnieją różne stopnie złuszczania twarzy, od łagodnego złuszczania do bardziej agresywnego zabiegu. W zależności od rodzaju skóry i pożądanych rezultatów dermatolog lub kosmetyczka doradzi najlepszą opcję dla Ciebie. Łagodne peelingi są zwykle wykonywane z łagodnym kwasem, takim jak kwas glikolowy, i można je wykonać w domu za pomocą produktów dostępnych bez recepty.

Ten rodzaj złuszczania usuwa martwy naskórek i odsłania jaśniejszą, gładszą skórę. Bardziej agresywne peelingi do twarzy wykorzystują mocniejszy kwas, taki jak kwas trójchlorooctowy (TCA) i są zwykle wykonywane przez profesjonalistę. Ten rodzaj złuszczania wnika głębiej w skórę poprawiając widoczność zmarszczek, uszkodzeń posłonecznych oraz blizn potrądzikowych. Może być również stosowany do wyrównania kolorytu skóry. Jednak ponieważ usuwa wierzchnią warstwę skóry, może pozostawiać twarz zaczerwienioną i bolesną przez kilka dni. Złuszczanie twarzy to świetny sposób na poprawę wyglądu skóry, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj złuszczania do rodzaju skóry i celów.

READ  Opóźniona miesiączka… Czy szczepionka COVID-19 wpływa na cykl menstruacyjny?

Jakie są zalecenia przed wykonaniem peelingu twarzy?

Jeśli rozważasz złuszczanie twarzy, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać renomowanego kosmetologa lub dermatologa, który ma doświadczenie z peelingiem. Po drugie, będziesz musiała przygotować skórę, unikając ekspozycji na słońce i używając delikatnego środka myjącego przez kilka tygodni przed złuszczaniem. Po trzecie, ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj złuszczania do rodzaju skóry. Na przykład właściciele wrażliwej skóry mogą chcieć uniknąć głębokiego złuszczania. Na koniec pamiętaj, że złuszczanie twarzy wymaga przestoju, więc odpowiednio zaplanuj. Jeśli jednak wykonasz te kroki, możesz być pewien, że Twoje złuszczanie twarzy jest bezpieczne i udane.

Jakie są wady peelingu twarzy?

Peeling twarzy to popularny zabieg kosmetyczny, który może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać gładko i bardziej równomiernie. Istnieje jednak kilka potencjalnych zagrożeń, o których powinieneś wiedzieć. Przede wszystkim peeling twarzy może podrażniać skórę, zwłaszcza jeśli jest wykonywany zbyt często lub zbyt energicznie. Może to powodować zaczerwienienie, podrażnienie, stan zapalny, a nawet blizny. Po drugie, peeling twarzy może zdzierać wierzchnią warstwę skóry, co może prowadzić do wysuszenia i zwiększonej wrażliwości. Jeśli rozważasz zakup peelingu do twarzy, najpierw skonsultuj się z dermatologiem lub innym specjalistą od pielęgnacji skóry, aby upewnić się, że jest odpowiedni dla Ciebie.

* Presse Santé stara się przekazywać wiedzę o zdrowiu w języku dostępnym dla wszystkich. W każdym razie dostarczone informacje nie mogą zastąpić porady lekarza.

Podoba Ci się nasza treść?

Otrzymuj nasze najnowsze wersje za darmo i prosto do swojej skrzynki odbiorczej każdego dnia