Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny twierdzą, że USA zamierzają zdominować i zbroić przestrzeń kosmiczną

Podczas wywiadu z rzecznikiem chińskiego MSZ Zhao Lijianem na kanale informacyjnym China Global Television Network, przedstawiciel wezwał Stany Zjednoczone do bardziej przyjaznego podejścia na orbicie.

W tym czasie Zhao podkreślił, że „Stany Zjednoczone ukradły informacje wywiadowcze i zaangażowały się w bliski rekonesans w polu kosmicznym, podobnie jak w innych obszarach”. Będzie to miało poważny negatywny wpływ na globalną stabilność strategiczną i będzie stanowić poważne zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w kosmosie. »

Legian dodał, że Stany Zjednoczone opracowują i rozmieszczają zakłócacze łączności i broń kosmiczną. W szczególności Chiny nie wydają się lubić nowego Narodowego Centrum Wywiadu Kosmicznego, co skłoniło Lijiana do skrytykowania całego programu kosmicznego.

Chiny x Stany Zjednoczone

Centrum powstało pod administracją Donalda Trumpa i ma na celu uczynienie kosmosu strefą walki. Nawet sektor otrzymał inwestycje w ostatnich latach, a przy coraz bardziej wrogich stosunkach między USA X Chinami a Rosją ta tendencja wzrasta.

Na początku tego roku Dywizja Sił Zbrojnych zażądała 40% większego budżetu, w sumie 24,5 miliarda dolarów, w porównaniu z budżetem NASA. Według Military.com większość wpływów zostanie przeznaczona na badania i rozwój oraz systemy ostrzegania przed rakietami.

Ale Stany Zjednoczone oskarżają Chiny o to samo. W niedawnym wywiadzie administrator NASA Bill Nelson powiedział, że kraj azjatycki zamierza przejąć kontrolę nad księżycem. „Powinniśmy być bardzo zaniepokojeni tym, że Chiny wylądują na Księżycu i powiedzą:„ Teraz należy do nas, a ty z niego nie korzystasz” – powiedział Nelson. Szef agencji powiedział również, że jest nowy wyścig kosmiczny, tym razem z Chinami, a nie Sowietami, a także powiedział, że Chińczycy mogą niszczyć satelity innych krajów.

Przez: bajt

Czy widziałeś nasze nowe filmy? youtube? Subskrybuj nasz kanał!