Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o Kyndryl, spółce zależnej IBM zajmującej się infrastrukturą zarządzaną

Rezygnując z Global Technology Services, IBM koncentruje się na najnowocześniejszych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja i chmura, i pozbywa się dotychczasowych działań IT, aby działać jako samodzielna firma.

Kyndryl to nowa nazwa dla działalności IBM Managed Infrastructure Services, która do końca 2021 r. stanie się odrębną firmą od IBM. Początkowo niewiele zmieni się dla klientów – z wyjątkiem być może logo na ich rachunku – ale ostatecznie oddzielenie Kyndryla od IBM pozwalają obu firmom wprowadzać innowacje i współpracować z nowymi partnerami.

tenzajęcia Kendrill

Zasadniczo Kyndryl robi dokładnie to, co robi jednostka IBM Managed Infrastructure Services znana jako Global Technology Services – zleca zarządzanie infrastrukturą IT przedsiębiorstwom, zarówno z IBM, jak i od innego dostawcy. Kyndryl podzielił swoją działalność na sześć globalnych praktyk usług zarządzanych i jedną praktykę doradztwa dla klientów, która połączy usługi zarządzane, usługi doradcze i wdrożenia. Każda z sześciu globalnych praktyk będzie dotyczyć innego aspektu technologii:

Aplikacje, dane i sztuczna inteligencja

– chmury

– Podstawowe przedsiębiorstwo i zCloud, oferta IBM jako usługa mainframe

Cyfrowe środowisko pracy

– Siatka i krawędź

– Bezpieczeństwo i elastyczność

wybór nazwy

Kendrill twierdzi, że jego imię wywodzi się od słów „pokrewieństwo” i „wąsy”. Miała sugerować nowy rozwój i współpracę, a już na pewno nie wskazywać na środki przeciwbólowe lub postać z fikcyjnej gry RPG online.

Co ten podział oznacza dla IBM?

IBM pozostanie jedną z największych firm technologicznych na świecie. Po podziale największym segmentem operacyjnym będzie Cloud and Cognitive Software, który wygenerował 23 miliardy dolarów przychodu w 2020 roku, a następnie Global Business Services, jego jednostka konsultingowa, z 16 miliardami dolarów. Global Technology Services, sektor, z którego pochodzi Kyndryl, zmniejszy się do około 7 miliardów dolarów przychodów z pozostałej jednostki biznesowej usług wsparcia technologii.

READ  Remonty budynków w UE borykają się z problemem zarządzania - EURACTIV.pl

rozmiar Kendrill

Nazwisko Kyndryla może nie ma wielu samogłosek, ale firma zaczynała od 4600 klientów (w tym 75 z listy Fortune 100), ponad jednej czwartej z 350 000 pracowników IBM i ma 19 miliardów dolarów. tj. długoterminowe umowy serwisowe dla wszystkich tych klientów) o wartości około 62 miliardów USD. Miejsce Kyndryla w rankingu zależy od tego, co mierzysz. IBM twierdzi, że Kyndryl będzie największym dostawcą usług infrastruktury zarządzanej, dwukrotnie większym niż jakakolwiek inna firma, ale CRN, strona internetowa kanału IT, twierdzi, że Kyndryl będzie dopiero piątym co do wielkości dostawcą rozwiązań, za Accenture, resztą IBM, DXC Technology oraz doradztwo Tata Services.

Rekrutacja w Kyndryl

Tak, Kyndryl ciężko pracuje! Chociaż spin-off odziedziczył około 90 000 pracowników po IBM, Kendrell zatrudnił w 2021 r. ponad tuzin kadry kierowniczej wyższego szczebla i w chwili pisania tego artykułu opublikował 1509 wolnych miejsc pracy niższego szczebla. Artykuł, w tym ponad 300 w Stanach Zjednoczonych, z innymi znaczącymi koncentracjami na Węgrzech, w Brazylii, Czechach, Polsce i Kostaryce. Połowa wakatów to specjalistyczne stanowiska techniczne, ponad 100 miejsc pracy w każdym obszarze inżynierii systemów i sprzedaży.

Kto pracuje w Kendrill?

Większość pracowników Kyndryl po prostu zmienia adresy e-mail i kontynuuje tę samą pracę dla klientów, którą wykonywali w IBM przed podziałem. W rzeczywistości Kyndryl dołożył wszelkich starań, aby zapewnić klientów, że ich główne punkty kontaktowe i wsparcia, a także inni członkowie zespołu, z którymi współpracują, nie ulegną zmianie – i że firma będzie nadal działać. Dywizje IBM, tak jak wcześniej. Ale firma wnosi nową krew na wiele swoich najważniejszych stanowisk, zatrudniając ludzi z innych firm lub kłusując ludzi z innych działów IBM. Dyrektor generalny Martin Schrotter jest absolwentem IBM: opuścił firmę w czerwcu 2020 r., zanim ogłoszono podział, i powrócił do kierowania Kyndrylem, gdy jeszcze był NewCo, w styczniu 2021 r. Wcześniej był starszym wiceprezesem ds. Rynków globalnych w IBM po będąc jego dyrektorem finansowym.

READ  Covid-19: W Europie wydano już 1 milion pozwoleń zdrowotnych, ogłasza Thierry Breton

Kilka nominacji zostało dokonanych w marcu ubiegłego roku, w tym mianowanie prezesa grupy Eli Keenana, innej byłej firmy venture capital IBM, po 33 latach pracy w firmie, oraz mianowanie dyrektora marketingu Marii Bartolome Winans, która dołączyła do firmy. Wyskakujące okienko zaraz po tym, jak objął stanowisko dyrektora marketingu w IBM Americas. Global Head of Corporate Affairs, Una Polizzi, została powołana w kwietniu. Wcześniej zajmowała podobne stanowisko w GE, podczas gdy radca prawny Edward Siebold był doradcą generalnym działu IBM Watson Health. Na początku maja 2021 r. powołano innych czołowych menedżerów IBM. Tak jest w przypadku Transformation Manager, Head of Transformation, Nelly Akkoth, która wcześniej pracowała w IBM Global Business Services; Lee Price, który przeszedł z jednego stanowiska menedżerskiego w strategii i rozwoju biznesu na drugie; i Vineet Khurana, który został kontrolerem Kyndryla po pięciu latach pracy na trzech różnych stanowiskach dyrektora finansowego w IBM.

Sekkaki powraca po raz drugi w IBM

Kendrell nie rozpoczął mianowania swoich głównych oficerów technicznych do połowy maja. CIO Michael Bradshaw jest nowicjuszem w IBM. Wcześniej był CIO w NBC/Universal i DSI ds. systemów misji, systemów misji i szkoleń w Lockheed Martin. Jeśli chodzi o CTO Antoine Shoghouri, jest on byłym CIO American State Street Bank, Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych i Stanów Zjednoczonych. Ostatnio pracował dla firmy doradztwa strategicznego Ridge-Lane.

Inne osoby, które Kyndryl zatrudnił poza IBM, to:

– Vic Bhagat, były CIO Verizon Enterprise Solutions, EMC i kilku jednostek GE, jako odpowiedzialny za swoje praktyki doradcze z klientami.

Marigot Charbonnier, dyrektor ds. zasobów ludzkich, dawniej Wolters Kluwer.

David Weichner, dyrektor finansowy, wcześniej dyrektor finansowy XPO Logistics, dostawcy usług zarządzania łańcuchem dostaw, który wcześniej pomagał podzielić Wyndham Worldwide na kilka odrębnych firm.

READ  Geka świętuje rozbudowę swojej siedziby w Bechhofen w Niemczech

– Harsh Chu, Chief Operating Officer (COO), który do tej pory był CFO dostawcy SaaS PlanSource.

Nicolas Sekkaki mianowany kierownikiem ds. aplikacji, danych i sztucznej inteligencji po zwolnieniu z CMA GGM

– Philip Roncati, Prezydent Kyndryl France. Do tego czasu był wiceprezesem ds. usług w IBM France.

Następny krok dla IBM?

„Potrzeby klientów dotyczące aplikacji i usług infrastrukturalnych są różne, a oddział Kyndryl pozwoli IBM skupić się na rozwoju otwartej platformy chmury hybrydowej i możliwości sztucznej inteligencji”. Dyrektor generalny IBM, Arvind Krishna, powiedział w październiku 2020 r. Firma do biznesu generuje ponad połowę swoich przychodów z oprogramowania i rozwiązań. Ale dopóki ten wzrost się nie utrzyma, Kyndryl i IBM pozostaną blisko siebie, zaczynając swoje oddzielne życie jako najwięksi klienci drugiej strony.