Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wpływ przestrzeni kosmicznej na krew astronautów

Podróże kosmiczne nie są łatwe. Naukowcy przypominają nam o tym dniu. Byli zainteresowani wpływem, jaki może to mieć na krew astronautów. Podkreśla poważną prawdę o zespole niedokrwistości aplastycznej.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Przepływ czerwonych krwinek w czasie rzeczywistym
Technologia fotoakustycznych schematów blokowych umożliwia obserwację w czasie rzeczywistym ruchu czerwonych krwinek w kapilarze. Następnie można określić, ile tlenu znajduje się w każdej kulce iw jednej z naczyń włosowatych.

Mówi się, że podróże kształtują młodość. Od teraz możemy dodać, że podróż (w kosmosie) niszczy czerwone krwinki. imponująca stawka. Według niektórych jest to raczej zasadnicza cecha Naukowcy z Uniwersytetu w Ottawie (Kanada). Wniosek, jaki wyciągnęli z półrocznych prac przeprowadzonych przez 14 lat astronauci Na misji na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) i Skład ich krwi.

Pamiętaj, że nasze ciała na Ziemi co sekundę wytwarzają i niszczą co najmniej dwa miliony czerwonych krwinek. W czasie przebywania w kosmosie ciała kobiet i mężczyzn niszczą o 54% więcej czerwonych krwinek. To nieco ponad 3 miliony na sekundę. Co wyjaśnia syndrom?Anemia w kosmosie znany od dawna.

zjawisko długotrwałe

Nawet jeśli tego nie mierzą, naukowcy wyobrażają sobie, że astronauci też generują więcej Czerwone krwinki wymienić z ziemi. W przeciwnym razie ryzykują ciężką anemię i poważne problemy zdrowotne. Zauważają również, że brak czerwonych krwinek ma niewielki wpływ, dopóki organizm jest obecny Nieważkość. Ale skutki anemii mają tendencję do dogonienia astronautów raz powaga Z Ziemi – lub innej planety – poczuj to ponownie.

Ta praca pokazuje również, że poziom czerwonych krwinek na ogół wraca do normy 3 lub 4 miesiące po powrocie na Ziemię. Nawet jeśli rok później astronauci nadal niszczą więcej niż przed pobytem w kosmosie. Aż do 30% więcej, mimo wszystko. Coś, co sugeruje zmiany strukturalne. I zadał kilka pytań – jaki będzie wpływ na dietę astronautów, a nawet, jak długo organizm będzie w stanie nadążyć za tym tempem, na przykład – z myślą o Długie misje na Marsa Zwłaszcza.

READ  Instagram oferuje wybór własnego zaimka, a nawet nowego zaimka

Praca ta może również rzucić światło na stan pacjentów, u których po długim okresie leżenia w łóżku rozwinęła się anemia. Bez lekarzy rozumiejących mechanizm. Mechanizm może być podobny do tego, który prowadzi do anemii kosmicznej.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane wydarzenie dla miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca znajdziesz nas na pełnej wycieczce po okresach miesiąca ze wskazówkami, jak najlepiej obserwować to, co dzieje się na niebie. Będziesz otrzymywać specjalny odcinek publikowany co 15 każdego miesiąca, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?