Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wolontariuszka Xenonis w Polsce poznała dwóch ukraińskich przyjaciół

Wolontariuszka Xenonis w Polsce poznała dwóch ukraińskich przyjaciół

Ponieważ prawie miesiąc temu rozpoczęła się wojna na Ukrainie, liczba ukraińskich uchodźców pozostaje wysoka 3 miliony W tym ponad 2 miliony osób w Polsce.

Na miejscu w Krakowie pracuje kilku wolontariuszy, w tym Pascal Rebarox. Lekarz Xenonas wraz z czterema innymi wolontariuszami opuścił Sense w zeszłym tygodniu ciężarówką pożyczoną przez Leclerca i wynajętą ​​przez ratusz. Cel: wniesienie tam sprzętu chirurgicznego, Jeśli to możliwe, przyprowadź uchodźców do Francji, aby ich powitać.

Ruchome skrzyżowanie

Siergiej Kryłow po prawej i Igor Vysnyak po lewej © Radio Francja
Pascal Rebarox

Szczególną cechą Pascala Rebaroxa jest to, że pojechał do Krakowa z czterema wolontariuszami, aby uratować i powitać dwóch przyjaciół, których znał od dwudziestu lat, oraz ukraińskich lekarzy we Francji. I nie widział tak długo, Siergiej Kryłow i Igor Wysniak.

Nigdy bym nie pomyślał, żeby zobaczyć ich ponownie w takiej sytuacji: zabrać ich z powrotem do ich kraju i bezpiecznie sprowadzić do Francji.„Mam nadzieję, że jest bardzo emocjonalny”.To niewiarygodne i nie do przyjęcia.On tłumaczy. Wszyscy trzej przyjaciele są w kontakcie przez ostatnie dwadzieścia lat.

Spotkanie było bardzo elastyczne„, On kontynuuje.”Oto jestem z Siergiejem Kryłowem, moim przyjacielem i Nie możemy przestać płakać Odkąd się poznaliśmy” powiedział.

Cisza w Krakowie

W najbliższą niedzielę gościć będzie drugie miasto w Polsce Wydarzenie sportowe Na korzyść Ukrainy. „Wszędzie są ukraińskie flagi i to jest cudowneOn tłumaczy.

Najczęściej system przyjmowania uchodźców Szczególnie skrupulatnie Pascal opisuje Riberoux. „Wszystkie są ściśle wymienione: polskie władze robią co w ich mocy, aby zapobiec porwaniu młodych kobiet lub dzieci.On tłumaczy.

Pascal Riberoux musiał zabrać ze sobą do Francji czterech uchodźców. Ma jednak w pojeździe dwa miejsca. A te dwa miejsca wyjdą dopiero wtedy, gdy będą pełnePrawdopodobnie w najbliższy poniedziałek 21 marca.

READ  Belgia pokonała Polskę, Holandia pokonała Walię