Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski wzywa Rosjan do „protestu” przeciwko mobilizacji na froncie ukraińskim

Wołodymyr Zełenski wzywa Rosjan do demonstracji przeciwko mobilizacji

Wołodymyr Zełenski w swoim codziennym wystąpieniu wideo nakłaniał do tego Rosjan „Protest” Przeciw zapowiadanej przez Kreml mobilizacji na froncie ukraińskim lub ” pójście „ Siły Kijowskie. 55 000 rosyjskich żołnierzy zginęło w tej wojnie w ciągu sześciu miesięcy (…). chcesz więcej? nie ? Zaprotestuj! Walka! Uciec! lub poznaj » Armia ukraińska została uruchomiona w języku rosyjskim. „To są twoje opcje przetrwania”. „Jesteś już współwinny wszystkich zbrodni [de l’armée russe]I mordów i tortur, których ofiarami byli Ukraińcy. Ponieważ milczysz. Ponieważ zawsze milczyszPan Zełenski oskarżył.

I potwierdzić, że rosyjskie władze szykują się do mobilizacji „Do miliona mężczyzn”. Dzień wcześniej Moskwa oficjalnie ogłosiła w środę mobilizację 300 tys. rezerwistów. „Czas, abyś dokonała wyboru. Dla mężczyzn w Rosji wybór to umrzeć lub żyć, stać się niepełnosprawnym lub zachować zdrowie. ich zresztą od śmierci, od wojny, od samotnego człowieka.Władimir Putin ponownie zwolnił Zełenskiego.

Według organizacji pozarządowej OVD-Info ponad 1300 osób zostało aresztowanych w środę podczas spontanicznych demonstracji antymobilizacyjnych w całej Rosji. Ogłoszenie mobilizacji spowodowało również wylanie się Rosjan chcących opuścić kraj, a na granicach lądowych z kilkoma krajami zgłoszono kolejki. Brak danych szacunkowych dla tej liczby.

Kreml zaprzeczył rozmiarowi wyjazdów i mówił o fenomenie „Zdecydowanie przereklamowane”.

READ  Program gospodarczy „polskiego systemu” sieje chaos i może drogo kosztować PiS