Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: „Rosyjski pilot myślał, że ma pozwolenie na strzelanie”, Rosja prawie zestrzeliła brytyjski samolot

Wojna na Ukrainie: „Rosyjski pilot myślał, że ma pozwolenie na strzelanie”, Rosja prawie zestrzeliła brytyjski samolot

podstawowy
Pod koniec września rosyjski samolot wystrzelił rakietę w brytyjski samolot będący na rutynowym patrolu. Rosja broniła tego jako „błąd techniczny”, a urzędnicy amerykańscy potwierdzili, że był to błąd komunikacyjny.

Incydent ma być poważniejszy, niż pierwotnie sądzono. dokumenty amerykańskiego wywiadu, w których prof The New York Times Był w stanie skonsultować się i zapewnić, że błąd komunikacyjny po stronie rosyjskiej prawie doprowadził do zniszczenia brytyjskiego samolotu. Samolot był na rutynowym patrolu w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Czarnym we wrześniu ubiegłego roku, kiedy został trafiony przez rosyjską rakietę. Na szczęście ten ostatni nie uruchomił się poprawnie.

„Akt wojny”

W tym czasie Rosjanie prosili o prosty „faul techniczny”. Ale według artykułu ks The New York Times Opublikowany w środę, 12 kwietnia, incydent „może stanowić akt wojny”. Według nich akcja była spowodowana błędem w komunikacji: „Rosyjski pilot źle zinterpretował to, co powiedział mu operator radaru na ziemi i myślał, że ma pozwolenie na ogień”.

Wznowiono wstrzymane po incydencie patrole nad Morzem Czarnym. Ale teraz urządzenia są eskortowane przez myśliwce, wyjaśnił Ben Wallace. „Wszystko, co robimy, jest proporcjonalne, biorąc pod uwagę konflikt w regionie i zgodne z prawem międzynarodowym” – powiedział.

W zeszłym miesiącu rosyjski samolot bojowy zderzył się z amerykańskim dronem zwiadowczym nad Morzem Czarnym, zderzając się ze śmigłem drona i rozbijając się na wodach międzynarodowych. Zderzenie było pierwszym znanym kontaktem fizycznym między żołnierzami rosyjskimi i amerykańskimi od początku wojny na Ukrainie.

READ  Transmisja na żywo - Wojna na Ukrainie: brytyjski czołg Challenger 2 dostarczony przez Londyn do Kijowa został zniszczony