Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sąd Najwyższy tymczasowo podtrzymuje pełny dostęp do pigułki aborcyjnej

Sąd Najwyższy tymczasowo podtrzymuje pełny dostęp do pigułki aborcyjnej

Sąd Najwyższy amerykański Tymczasowo zawieszony w piątek decyzja sądu niższej instancjiUmożliwić aby go na razie utrzymać Pełny dostęp do tego leku używany do połowy wszystkich aborcji w Stanach Zjednoczonych.

Sąd Najwyższy stwierdził w swojej decyzji, że zawieszenie to obowiązuje do środy przed północą.

wejście awaryjne

Świątynia prawa amerykańskiego została pilnie zajęta przez rząd Bidena, który zwrócił się do niego o podjęcie działań, zanim ograniczenia w dostępie do tej pigułki, nakazane przez Sąd Apelacyjny, wejdą w życie z piątku na sobotę.

W zeszłym tygodniu sędzia federalny V Teksas, która została skonfiskowana przez działaczy antyaborcyjnych, cofnęła zezwolenie na dopuszczenie do obrotu mifepristonu, jednej z dwóch pigułek stosowanych do aborcji medycznej. Zapewnił tygodniowe opóźnienie przed wykonaniem swojej decyzji.

Anulowane ograniczenia

Rząd federalny przejął ją, a sąd apelacyjny częściowo uchylił decyzję sędziego, pozwalając pigułce aborcyjnej pozostać dopuszczoną na razie – ale cofając dostęp, jaki FDA przyznała jej na przestrzeni lat od jej zezwolenia. w 2000.

Jego orzeczenie sprowadzało się więc w szczególności do zakazu wysyłania mifepristonu pocztą i powrotu do ograniczonego użycia do siedmiu tygodni ciąży, a nie do dziesięciu tygodni. Ograniczenia te miały obowiązywać od godziny 01:00 w sobotę, ale zostały zawieszone do środy.

READ  Emmanuel Macron z zadowoleniem przyjmuje „logiczną, sprawiedliwą i niezbędną reakcję” po otwarciu negocjacji akcesyjnych Ukrainy do Unii Europejskiej