Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grzywny do 275 euro dla turystów, którzy przestają chodzić podczas zwiedzania słynnej wioski Portofino

Podczas świąt wielkanocnych burmistrz Portofino zarządził, że odwiedzając słynną wioskę, turyści nie powinni zatrzymywać się na spacerze. Środek mający na celu poprawę płynności ruchu, którego nieprzestrzeganie będzie karane grzywną w wysokości od 68 do 275 euro.

Rozsławiona dzięki piosence Leo Chiosso i Freda Buscaglione „Love in Portofino”, najbardziej kultowa wioska we włoskim regionie Liguria zrobiła zaskakujący krok.

7000 odwiedzających do 400 mieszkańców w weekend wielkanocny

Burmistrz wioski Portofino Matteo Fiacava dekretem zabraniającym turystom „przestania chodzić” podczas wizyty w wiosce, informuje włoski dziennik El Post Już w ten wtorek, 11 kwietnia 2023 r.

Środek, który ma na celu upłynnienie ruchu, został wdrożony w okresie świąt wielkanocnych, podczas których ulice historycznego centrum wypełniło od 6000 do 7000 gości. Jednak wieś liczy tylko 400 mieszkańców.

Wyjaśnił Matteo Fiacava Corriere della Sera Oprócz „poważnych przeszkód i potencjalnego zagrożenia wynikającego z nadmiernego zagęszczenia ludzi” występują „problemy z płynnością ruchu pieszych i pojazdów”.

Grzywna od 68 do 275 euro

Tym samym rozporządzenie będzie obowiązywało przez cały okres letni, w najbardziej popularnej porze, tj. od 10:30 do 18:00, do 15 października 2023 r. Sołtys zapowiedział w La Fosse de Genova Że „prawo jest skierowane do touroperatorów, powinni wiedzieć, jak się zachować i nie tłoczyć ludzi w miejscach takich jak chodniki”. Matteo Fiacava wyjaśnił, że celem nie było ukaranie, ale uświadomienie turystom i ich przewodnikom, jak ważne jest odciążenie historycznego centrum. Świadomość, która, jeśli nie będzie przestrzegana, będzie kosztować odwiedzających od 68 do 275 euro.

Ponadto wioski Cinque Terre, które również są ofiarami masowej turystyki, chcą przyjąć „specjalne prawo” i „instrumenty prawne” w celu ograniczenia przepływów turystycznych.

Jeśli więc chcesz pospacerować po wiosce rybackiej Portofino, nie zatrzymuj się między Piazza Martteri dell’Oliveta a molo Calata Marconi oraz między toaletami publicznymi a molo Umberto I.

READ  W G20 Rosja podpisała kwestionujące ją oświadczenie