Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump został ponownie przesłuchany przed wymiarem sprawiedliwości w Nowym Jorku w sprawie cywilnej o oszustwo finansowe

Trump został ponownie przesłuchany przed wymiarem sprawiedliwości w Nowym Jorku w sprawie cywilnej o oszustwo finansowe

Tydzień po jego historycznym skazaniu w innej sprawie, Donald Trump był przesłuchiwany przez cały czwartek, 13 kwietnia, w Nowym Jorku, w ramach potencjalnego procesu cywilnego, w którym jest oskarżony o oszustwo w Trump Organization.

Były prezydent USA, który zamierza odzyskać Biały Dom w 2024 roku, odpowiedział pod przysięgą i poza zasięgiem wzroku w biurze prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, Letitii James, przybywając około 10 godzin czasu lokalnego (16:00 w Paryżu) w czarny samochód, dziennikarze Agence France-Presse. Witany przez kilku zwolenników i przeciwników, trzymanych na dystans przez służby bezpieczeństwa, republikański miliarder wyszedł z budynku położonego niedaleko Wall Street dopiero około godziny 18:00, by czarnym pojazdem wrócić do Trump Tower. na wyspie Manhattan.

Prokurator generalny, wybrany pod etykietą Partii Demokratycznej, złożył we wrześniu pozew cywilny przeciwko Donaldowi Trumpowi i trojgu jego dzieci, domagając się 250 milionów dolarów odszkodowania i starając się uniemożliwić im prowadzenie firmy. Leticia James oskarża republikańskiego miliardera i jego synów o zabicie A „niesamowite oszustwo”jego słowami, po „celowo” Manipulowanie wyceną aktywów grupy w celu uzyskania korzystniejszych kredytów od banków lub obniżenia ich podatków.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Donald Trump i Sprawiedliwość: Inne śledztwa zagrażające byłemu prezydentowi USA

„śmieszny” przypadek

Kluby golfowe, Trump Tower w Nowym Jorku, rezydencja Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie… Usługi Letitii James obejmowały te sporne oceny w 222-stronicowej skardze, która jest również wymierzona w Donalda Trumpa Jr., Ivankę Trump i Eryk Trump. Rozprawy mogą odbywać się pod przysięgą iw sali niejawnej w ramach procedury przed faktycznym rozpoczęciem rozprawy, obecnie wyznaczonym na październik. 76-letni miliarder już odpowiedział na wezwanie do sądu w sierpniu zeszłego roku, ale podczas całego przesłuchania powoływał się na swoje prawo do odmowy składania wyjaśnień, poniżej 5 lat.H Zmiana Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

READ  Amerykanie się spieszyli

Donald Trump od dawna odrzuca te wykroczenia. W swoim Truth Social nazwał sprawę A.J ” głupi „I Jak wszystkie inne przypadki ingerencji wyborczej, których jestem przedmiotem.. Ale były prezydent widzi piętrzące się sprawy sądowe na drodze do prawyborów o nominację Republikanów. Oprócz historycznego aktu oskarżenia, tym razem z początku kwietnia w Nowym Jorku, Donald Trump pozostaje na celowniku wymiaru sprawiedliwości za rzekomy udział w próbie obalenia na swoją korzyść wyników wyborów prezydenckich w Gruzji w 2020 r. oraz za jego rola w ataku jego zwolenników na Kapitol 6 czerwca 2021 r.

W swoim poście na Truth Social zawołał także Donald Trump „rasistowski” Letitia James, afroamerykańska prokurator generalna, jak go nazywa „rasistowski” Alvin Bragg, prokurator okręgowy Manhattanu, który również jest Afroamerykaninem. Ten ostatni oskarżył go 4 kwietnia o 34 domniemane oszustwa księgowe i podatkowe, powiązane z płatnościami mającymi na celu zatuszowanie trzech wstydliwych spraw przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku, w tym relacji seksualnych z aktorką porno Stormy Daniels, czemu zawsze zaprzeczał. Ten akt oskarżenia był pierwszym oskarżeniem dla byłego prezydenta USA.

Przeczytaj także: Organizacja Trumpa została skazana na najwyższą karę za uchylanie się od płacenia podatków

Świat z Agence France-Presse