Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Premier Wielkiej Brytanii złoży wizytę w Polsce, aby ogłosić nową pomoc wojskową dla Kijowa w wysokości 579 mln euro

Wojna na Ukrainie: Premier Wielkiej Brytanii złoży wizytę w Polsce, aby ogłosić nową pomoc wojskową dla Kijowa w wysokości 579 mln euro

Brytyjski premier Rishi Sunak złoży wizytę w Polsce we wtorek, 23 kwietnia.

Brytyjski premier Rishi Sunak podczas wizyty w Polsce we wtorek 23 kwietnia ogłosi dodatkową pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości 500 mln funtów (około 579 mln euro) i przestrzegł, że Rosję należy pokonać, aby zapobiec przedostaniu się jej sił do Europy.

Pierwsza podróż zagraniczna Rishiego Sunaka ma pokazać, że przed spodziewanymi w tym roku wyborami do organów legislacyjnych nadal sprawuje władzę, podczas gdy sondaże pokazują, że jest on przegranym w obliczu zamieszania w jego partii konserwatywnej.

„Obrona Ukrainy przed brutalnymi ambicjami Rosji ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa całej Europy”. W oświadczeniu wydanym przed wizytą w Polsce brytyjski przywódca zapowiedział spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. „Jeśli (prezydentowi Rosji Władimirowi) Putinowi uda się wygrać wojnę agresywną, nie zatrzyma się na polskiej granicy”. on dodał.

Odkąd Moskwa rozpoczęła to, co Kijów i jego zachodni sojusznicy określają jako inwazję, Londyn wydaje się być jednym z głównych zwolenników Ukrainy. Ogłoszony nowy pakiet zwiększy całkowitą pomoc wojskową Wielkiej Brytanii dla Ukrainy do 3 miliardów funtów w ostatnim roku finansowym.

Ponadto Londyn dostarczy szereg sprzętu, w tym setki rakiet przeciwlotniczych i prawie 4 miliony sztuk amunicji do broni strzeleckiej.

Kijów wzywa swoich sojuszników do zwiększenia pomocy wojskowej, w szczególności poprzez dostarczenie broni dalekiego zasięgu i systemów obrony powietrznej, w odpowiedzi na niedawne postępy wojsk rosyjskich.

READ  „Co by było, gdyby John reprezentował Polskę w Liverpoolu w 2023 roku? »