Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie. Pełne nadziei partnerstwo z miastem Sable-sur-Sarthe

Współpraca bliźniacza może zostać zrealizowana między miastami Sable-sur-Sarthe (Sarthe) i Drohobytch na Ukrainie. © Samour Wiadomości

Cztery miesiące odkąd 58 uchodźców znalazło schronienie Sable sur Sarthe (Sarth) i jego otoczenie. W międzyczasie Wojna na Ukrainieto jeszcze nie koniec.

W środę 22 czerwca 2022 r. miasto i społeczność gmin w kraju Sapollian chciało uhonorować tych nowych mieszkańców podczas Pucharu Przyjaźni organizowanego w sali weselnej piasek.

Wśród tłumu stoi Aleksander. Ten Ukrainiec wykorzystał swoją wizytę we Francji, by wyrazić swoje życzenie: zobaczyć kiedyś partnerstwo pomiędzy Sable sur Sarthe I jego rodzinne miasto Drohobycz, gmina położona na południowy zachód od Grupa W pobliżu granicy z Polską.

„Cały świat wspiera Ukrainę”

Jego słowa szybko przetłumaczyła do mikrofonu jego była żona, Marina Mischin. Pochodzi z Francji, mieszkała 20 lat w Ukraina.

„Chciałbym podziękować miastu, społeczności gminy i wyprzedaże [entreprise spécialisée dans le transport frigorifique à Sablé-sur-Sarthe, NDLR] Połączyć Ukraińscy uchodźcy. Dla żołnierzy, którzy pozostają na froncie, świadomość, że ich rodziny są chronione, daje im siłę do kontynuowania walki” – zauważa Alexander.

Przed kontynuowaniem: „To sąsiad powiedział, że to nasz brat, nasz przyjaciel, wbił nam nóż w plecy. Oczywiście, że mówi o RosjaMarina identyfikuje się podczas tłumaczenia.

sarthe kruche uchodźcy ukraina
Alexandre i Marina (w środku) są otoczeni przez Nicolasa Laudera, burmistrza Sable-sur-Sarthe i Jerome Hervé, dyrektora Salesky’ego. © Samour Wiadomości

Jeśli walka będzie trwała, jego nadzieje… Wiktoria Wciąż tam. „Nadal potrzebujemy cierpliwości. Cały świat wspieraUkraina. „Musimy dalej pracować razem” – mówi Alexander.

Filmy: Obecnie w Actu

„Pełne i globalne wsparcie”

zmobilizowany od początku wojny, Grupa przewozów Salesky Z Sable sur Sarthe Współpracował w sieci z Aleksandrem, organizując wysyłanie darowizn do swojego kraju.

I tak ciężarówki mogły odjechać z podstawowymi potrzebami. W drodze powrotnej kierowcy wrócili z nimi uchodźcy chronić.

nad Wracać do domuZmobilizowała władze i lokalne stowarzyszenia do uregulowania swojej sytuacji.

READ  Jaka przyszłość dla współpracy między Polską, Niemcami i Francją?

„Nie widziałem tego nigdzie indziej, nawet w centrach ratunkowych w dużych miastach. Pomogliśmy im szybko zdobyć dokumenty, stworzyć akta konto bankowe. Niektórym udało się wznowić studia i znaleźć pracę. To kompletne i uniwersalne wsparcie”, wykrzykuje Marina.

18 domów wciąż brakujących

Jeśli jest ich dużo uchodźcy Początkowo mieszkały u miejscowych, a większość z nich ma teraz własne domy Zakwaterowanie.

lokalna jednostka czerwony Krzyz Dla mnie piasek Weź temat w ręce. Wciąż szukam 18 miejsc noclegowych dla ostatnich rodzin.

„To się nie dzieje w ten sposób. Musisz uruchomić wodę, gaz i elektryczność jak wszyscy inni. Współpracujemy z Dom Sartha Niektórzy darczyńcy są prywatni. W międzyczasie znajdujemy rozwiązania np. otwierając dostęp do mieszkań. „Nikt nie pozostaje w tyle” – wyjaśnia Claude Perinell, wiceprezes Hulk.

Idź czy zostań?

Kto jest też wodzem? Kosz Saboliański Dodaje, że ukraińskie rodziny korzystają z m.in pomoc żywnościowa.

Mieliśmy mile widzianą bazę 150 rodzin. Wraz z wojną na Ukrainie nasza liczba wzrosła do 192.

Claude Perinell, Prezes Sabolian Basket
Obcy tort sarthe uchodźcy Ukraina
Wieczór został zorganizowany w sali weselnej ratusza Sables-sur-Sarthe. © Samour Wiadomości

A więc w jakim stanie umysłu są te rodziny, które widzą, że konflikt trwa z biegiem czasu?

„Niektórzy chcą tu zacząć nowe życie i czują się dobrze zintegrowani. W każdym razie stracili wszystko Ukraina. Inni wciąż mają nadzieję, że wszystko szybko się skończy i utrzymają tam relacje ”- zauważa Marina.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny? Wiedz, że możesz śledzić Les Nouvelles de Sable w mojej sekcji aktualności. Wystarczy jedno kliknięcie, a po rejestracji znajdziesz wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.