Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: „Albo wygramy, albo skończy się źle dla całej ludzkości…” Zagrożenia rosyjskiej telewizji państwowej

podstawowy
W ciągu kilku tygodni nasiliła się propaganda rosyjskiej telewizji państwowej i całe drewno zostało wypalone, by pokazać determinację Kremla, by wyjść z wojny na Ukrainie zwycięsko.

„Albo wygramy, albo skończysz źle dla całej ludzkości”. Jest to ostrzeżenie, które ma tę zaletę, że jest jasne. Tak Margarita Simonyan, redaktor naczelna gazety „Russia Today” wypowiedziała się na stronie państwowego kanału telewizyjnego „Russia 1” w sekwencji monitorowanej przez rosyjskie konto „Media Media Monitor” na Twitterze.

Tymczasem w rosyjskiej telewizji państwowej: szefowa RT Margarita Simonyan przewiduje, że albo Rosja zwycięży Ukrainę, albo „sytuacji źle się potoczą dla całej ludzkości”. Simonyan, który studiował w Stanach Zjednoczonych, mówi Rosjanom, że powinni się cieszyć, że ich dzieci nigdy nie będą studiować na Zachodzie. pic.twitter.com/ZC0Zs5tH60

— Julia Davis (@JuliaDavisWiadomości) 23 maja 2022

Pro-putinowski dziennikarz kontynuował ataki na „mieszkańców Zachodu”. „Wszyscy myślą, że przegramy, a Zachód wygra. Nie rozumieją, że to niemożliwe. To niemożliwe i nigdy się to nie stanie” – dodała.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: „III wojna światowa”, „atak nuklearny”. Rosyjska telewizja państwowa zagraża Europie

A kiedy zapytano Margaritę Simonyan, jak długo może trwać konflikt, nadal wydawała się wyrachowana: „Kiedy ludzie pytają, jak długo potrwa ta konfrontacja z mieszkańcami Zachodu? Widzę tylko jedną odpowiedź, aby jej dać: to jest na zawsze. Przyzwyczaj się do tego nowego życie.”

READ  Dlaczego równonoc jesienna wystąpiła 22 września tego roku?