Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Włoski minister wywołuje skandal, wzywając do „wymiany etnicznej”

„Włosi mają mniej dzieci, więc zastąpmy ich innymi. Nie tędy droga” – powiedział w szczególności Francesco Lollobrigida.

Le Figaro z AFP

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

Włoski minister ds. rolnictwa i suwerenności żywnościowej Francesco Lollobrigida na pierwszym posiedzeniu nowego gabinetu w Palazzo Chigi w Rzymie, Włochy, 23 października 2022 r. Yara Nardi/Reuters

Włoski minister rolnictwa Francesco Lollobrigida, jeden z najbliższych współpracowników premiera Georgia Meloniskandal we wtorek, 18 kwietnia, ostrzegając go przed „wymiana etnicznaWłochów przez imigrantów.

Nie możemy ulegać idei zastąpienia etnicznego: Włosi mają mniej dzieci, więc zastąpmy je innymi. Nie tędy drogapowiedział Francesco Lollobrigida, członek skrajnie prawicowej partii Giorgia Meloni Fratelli d’Italia i zięć premiera.

Ta zawartość jest niedostępna.

impreza Fratelli d’Italia Wygrała wybory w 2022 r., obiecując przywrócenie niskiego wskaźnika urodzeń we Włoszech i ograniczenie napływu migrantów przez Morze Śródziemne. Partie opozycyjne piętnowały wypowiedzi Francesco Lollobrigidy, które wygłosił podczas konferencji w Rzymie.

„obrzydliwe notatki”

Sekretarz generalny Lewicowej Partii Demokratycznej, Elly Schlin, potępił „Obrzydliwe słowa„bierzemy”Ślady białej supremacjiPonadto zauważyła, że ​​Francesco Lollobrigida wygłosił uwagi, gdy prezydent Włoch Sergio Mattarella uczestniczył w nabożeństwie żałobnym w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Przeciwnicy oskarżają koalicję Giorgii Meloni, w skład której wchodzi skrajnie prawicowa liga Matteo Salviniego, o podsycanie nastrojów antyimigranckich we Włoszech. Około 32 700 osób przybyło do wybrzeży Włoch w 2023 r., w porównaniu z 8 400 w tym samym okresie w 2022 r., skok, który skłonił koalicyjny rząd Giorgii Meloni do ogłoszenia w zeszłym tygodniu sześciomiesięcznego stanu wyjątkowego.

READ  O czym pamiętać od czwartku 7 lipca