Włochy zmierzą się z Urugwajem w finale Mistrzostw Świata FIFA U-20

Włochy zmierzą się z Urugwajem w pierwszym światowym finale do lat 20 w niedzielę, po pokonaniu w czwartek w Argentynie Korei Południowej (2:1). Włoska gwiazda Cesar Casadi ponownie zabłysnął na stadionie Diego Armando Maradony w La Plata, około sześćdziesięciu kilometrów od Buenos Aires, i precyzyjnym strzałem w wejście na dach w 14. minucie otworzył wynik, zdobywając tym samym siódmego gola w sześć mecze w tych rozgrywkach.

Następnie Taeguk Warriors wyrównali w 23. minucie dzięki rzutowi karnemu Lee Seung-wona po zastosowaniu VAR-u, który prawie dał tytułowym faworytom. Ale w drugiej połowie, gdy zbliżała się dogrywka, rezerwowy Włoch Simone Pavondi dostał rzut wolny i zdobył drugiego gola swojej drużyny w 86. minucie potężnym strzałem i dobrze ustawionym. Jego gol zmienił historię. Włochy przegrały w półfinale ostatnich dwóch Mistrzostw Świata FIFA U-20, w Korei Południowej 2017 i Polsce 2019.

Ze swojej strony Urugwaj po raz trzeci w swojej historii weźmie udział w mistrzostwach świata U-20, po czwartkowym zwycięstwie 1:0 nad Izraelem, i nadal jest w La Plata. W niedzielę spróbuje pokonać Włochy na tym samym stadionie, zdobywając pierwszy tytuł po przegranej w finale 1997 z Argentyną iw 2013 z Francją.

READ  Polska: na którym kanale oglądać mecz, składy i najnowsze wiadomości z meczu