Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostrzegamy, że federacja „studiuje badania lekarskie” dla N’Golo Kante

Ostrzegamy, że federacja „studiuje badania lekarskie” dla N’Golo Kante

Związek chce się chwalić, ale też nic. A zanim wyda wszystko, klub z Arabii Saudyjskiej zamierza upewnić się, że jego przyszli zawodnicy będą w stanie zaprezentować się na boisku. Stąd też aktywnie działa na profilu medycznym N’Golo Kanté. To źródło mówi, że Francuz „Kante podpisał wiążącą umowę, ale nie jest to umowa ostateczna. Nadal badamy wyniki badań lekarskich” francuskiego pomocnika. „Ma długą historię kontuzji i chcemy być ostrożni przed podpisaniem ogromnego kontraktu” – dodała.

W środę inne wewnętrzne źródło w klubie z Dżuddy poinformowało AFP, że 32-letni Kante podpisał „trzyletni” kontrakt z Al-Ittihad, podobnie jak Benzema kilka dni temu. Po ogłoszeniu przybycia mistrza świata z 2018 roku kilka mediów wysunęło hipotezę, że w tym transferze były kłopoty, podczas gdy defensywny pomocnik Chelsea miał skomplikowany sezon z powodu licznych kontuzji.

Transfery

Fajerwerki i Złota Piłka: Benzema został okrzyknięty królem

2 godziny temu

Bernardo Silva idealnym rekrutem do PSG?

100 milionów euro rocznie

W szczególności ostatnio odczuwał ból w przywodzicielu i opuścił ostatnie cztery mecze mistrzostw Anglii. Pochodzący z Rueil-Malmaison niedaleko Paryża w zeszłym sezonie przeszedł przez pustynię, poza boiskiem przez ponad sześć miesięcy z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, a następnie mięśnia przywodziciela. Mając do wyboru 53 drużyny we Francji, Kante pozostaje częścią The Blues, nawet jeśli z powodu wady fizycznej nie mógł uczestniczyć w ostatnim mundialu w Katarze.

Według wielu mediów pensja oferowana przez federację zwycięzcy Premier League w 2016 i 2017 roku (z Leicester, a następnie Chelsea) oraz Ligi Mistrzów w 2021 roku (z Chelsea) może sięgać 100 mln euro rocznie. Kwota niepotwierdzona przez wewnętrzne źródło klubu dla AFP.

We wtorek Benzema podpisał trzyletni kontrakt z klubem Jeddah, kilka miesięcy po masowym przybyciu do tego kraju Cristiano Ronaldo, który przypuścił poważny atak na wiele gwiazd futbolu grających w Europie, w tym Lionela Messiego. Argentyńczyk ostatecznie wybrał Inter Miami w USA.

Transfery

9 Informacja o okresie transferowym na czwartek

15 godzin temu