Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Właściwości i korzyści zdrowotne.

Ucztujemy na tostach z awokado i podziwiamy modne koktajle z awokado, ale czy naprawdę wiemy, czym jest awokado? A jak jest klasyfikowany jako najzdrowszy owoc?

Awokado: egzotyczny owoc, który nigdy nie przestaje nas zadziwiać!

Awokado to wyjątkowy owoc, kremowy, bogaty w rdzeń i o łagodnym smaku. Naukowo nazywa się Persea Americana i należy do rodziny Lauraceae. Awokado występuje w kilku rodzajach, w zależności od ich koloru, wielkości i tekstury. Wszystkie pochodzą z klimatów tropikalnych, a kiedy są zbierane, ich konsystencja zamienia się w masło, które stało się tak popularne. W Indiach jest również nazywany „Makhanval”.

Właściwości odżywcze awokado.

Awokado to towar bogaty w składniki odżywcze. Zawiera składniki odżywcze takie jak:

  • Tłuszcze: Awokado zawierają tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone, które są uważane za dobre tłuszcze. Ustalono związek między spożyciem awokado a obniżeniem poziomu złego cholesterolu (LDL).
  • witaminy Awokado jest bogate w witaminę B, witaminę C, witaminę E i witaminę K.
  • włókna: Samo awokado dostarcza około 1 grama na łyżkę błonnika, a cały owoc zawiera około 10 gramów. Awokado jest bogate w błonnik trawienny.
  • Metal: Awokado to źródło kwasu foliowego, wapnia, magnezu i sodu.
  • Przeciwutleniacze: Awokado to jeden z głównych owoców, który zawiera dużo przeciwutleniaczy.

Korzyści zdrowotne wynikające z awokado.

1: Właściwości przeciwzapalne:

Awokado ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć stany zapalne organizmu. Są najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, fitosteroli i hormonów roślinnych, takich jak beta-sitosterol i stigmasterol. Substancje te pomagają kontrolować stan zapalny. Tłuszcze zawarte w tym owocu są wyjątkowe, pomagają smarować stawy i jeszcze bardziej łagodzić ból stawów.

2: Promuj utratę wagi:

Najpopularniejszą zaletą awokado jest jego zdolność do promowania utraty wagi. Dzięki obecności błonnika owoc ten jest często stosowany w dietach odchudzających. Reguluje wagę, utrzymując uczucie sytości na dłużej i zmniejszając spożycie kalorii. Ponadto awokado ma bardzo niską zawartość węglowodanów, co również sprzyja odchudzaniu.

READ  Śniadanie z widokiem na teren?

3: Utrzymanie zdrowego serca:

Awokado zawiera naturalny sterol roślinny zwany beta-sitosterolem. Przy regularnym przyjmowaniu beta-sitosterolu i innych steroli roślinnych możliwe jest utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu. Utrzymuje również zdrowie tętnic i żył serca.

4: Niezbędne dla zdrowej ciąży:

Awokado jest dobrym źródłem kwasu foliowego. Kobiety w ciąży powinny włączyć do swojej diety awokado, ponieważ kwas foliowy pomaga w zdrowym rozwoju płodu oraz zmniejsza ryzyko poronienia i wad cewy nerwowej.

5: krystalicznie czysta skóra:

Awokado to koncentrat wielu składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe. Są bogate głównie w witaminę C i witaminę E, które nadają skórze naturalny blask. Oprócz powyższych korzyści awokado ma kilka innych zalet, w tym:

Są korzystne dla zdrowia skóry.

Awokado i olejek z awokado mają korzystny wpływ na skórę, ponieważ zawierają wysoki procent witaminy C, która wspomaga tworzenie kolagenu w skórze, aby zachować jej jędrność i elastyczność.

Pomaga chronić oczy.

Owoc zawiera również karotenoidy, luteinę i zeaksantynę. Wykazano, że substancje te z czasem utrzymują zdrowie oczu i pomagają zapobiegać zwyrodnieniu plamki żółtej, która jest główną przyczyną utraty wzroku wraz z wiekiem.

Awokado to doskonałe owoce na wszystkich poziomach diety. Zawiera wiele składników odżywczych, dzięki czemu jest wspaniałym owocem. Przydaje się w różnych postaciach: można go zjeść z grzankami, zrobić pyszny sok i wykorzystać jego olej do pielęgnacji twarzy lub włosów.

* Presse Santé stara się przekazywać wiedzę o zdrowiu w języku dostępnym dla wszystkich. W każdym razie dostarczone informacje nie mogą zastąpić porady lekarza.

Podoba Ci się nasza treść?

Otrzymuj nasze najnowsze wersje za darmo i prosto do swojej skrzynki odbiorczej każdego dnia

READ  podbój kosmosu. Tunezja chce wysłać astronautę w kosmos