Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX wysyła zespół do Australii, aby zbadał szczątki swojej rakiety

Firma Elona Muska chce „wiedzieć jak najwięcej” o pozostałościach ich kapsuły.

29 lipca australijski rolnik odkrył na swojej posiadłości coś bardzo zaskakującego; Znalazł dwa duże obiekty przypominające kosmiczne śmieci posadzone na środku jego pola. Sprawa rozeszła się w australijskich mediach, a astrofizyk Brad Tucker nawet tam pojechał, aby spróbować ją poznać.

Osoba, o której mowa, oszacowała, że ​​prawdopodobnym pochodzeniem tych szczątków była kapsuła SpaceX Crew Dragon. Wyjaśnienie udostępnione przez astronoma Jonathana McDowella, który uważa, że ​​droga powrotna do atmosfery maszyny była zgodna z tym punktem upadku.

Według nielicznych informacji dostępnych w tym czasie były to pozostałości po wystrzeleniu, które opuściły kapsułę w zeszłym roku, w maju 2021 roku. . Nie odłączaj od odtwarzacza.

Po tym oddzieleniu, które nastąpiło naturalnie, ciało to czekało nieco ponad rok, gdy spokojnie siedziało na swojej orbicie, czas potrzebny na tarcie z górną atmosferą, aby powrócić na Ziemię; Tak stało się 8 lipca 2022 r. i wygląda na to, że obiekty te uciekły ponownie wchodząc w atmosferę, która zamieniła resztę samochodu w pył.

Według Space.comW końcu wysłano zespół SpaceX, aby sprawdzić tajniki tej historii. Benjamin Reed, który nadzoruje te misje w Elon Musk, potwierdził, że został poinformowany o sytuacji podczas odprawy NASA. Skorzystali również z okazji, aby potwierdzić pochodzenie wraku.

Reid upierał się, że wypadek był spowodowany tylko”. Bez obrażeń, bez uszkodzeń „. Widzi tam nawet dobre wieści. Według niego musimy się zadowolić faktem, że te obiekty dotknęły ziemi w pierwotnie zaplanowanym obszarze podczas planowania lotu.

READ  Covid-19: według badania kolejność występowania objawów będzie różna w zależności od wariantu kontraktowego

To część tego, co robimy z NASA i Federal Aviation Administration (federalna agencja zarządzająca lotnictwem w Stanach Zjednoczonych) – wyjaśnił podczas swojego wystąpienia. ” Korzystamy z wiarygodnych modeli, dzięki czemu możemy przewidywać i planować te wydarzenia ”, Identyfikuje.

Prawdziwe doświadczenie czy stunt com?

Ale te modele są dalekie od nieomylności; Starzeją się, gdy praca nie idzie zgodnie z planem, a SpacX wie o tym aż za dobrze. Był już podejrzany o posiadanie fragmentu wraku, który należał do niego Ukończył wyścig na innej ziemi uprawnej w 2021 roku.

SpaceX nie sprecyzował, jakie informacje inżynierowie zamierzają wydobyć z tej wizyty, ani czy firma ogłosi swoje wnioski. Jego siły zadowalają się wyjaśnieniem, że chcą”. Dowiedz się, że wszystko jest możliwe z tego doświadczenia.

Warto więc monitorować wszelkie informacje na ten temat. Nie jest jednak pewne, czy ogół społeczeństwa odnosi z tego duże korzyści; Prawdopodobnie będzie sposobem Uspokój obserwatorówktórzy surowiej oceniają zaniedbanie operatorów na tym poziomie.

Pamiętamy w szczególności niedawny przykład zaproponowany przez Chińską Agencję Kosmiczną (CNSA). Niedawno wrak jednego z bombowców Long March 5B rozbił się na Oceanie Indyjskim, po wielu dniach spekulacji na temat punktu uderzenia (patrz Artykuł – Towar). Zaniedbanie, które wywołało zjadliwą krytykę ze strony CNSA… a Państwo Środka nie jest jedyną osobą, która powinna być zaniepokojona tą kwestią.