Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Top 8 rzeczy, które przyciągają komary, nie zostawiaj sera na swoim miejscu

Jest lato, wakacje. Wschód słońca. Lody są dobre. Zabawne koktajle. Masz skórę w kolorze miodu (to jest Ze wszystkich stron). Myślałeś, że nic nie może zepsuć szczęścia Augusta, dopóki ten komar pdf nie przypomina ci o jego istnieniu… ciężko. Aby znaleźć własne Dolce Vitta bez komarów (chyba po polsku „komary”), ważne jest, aby określić, co ich przyciąga. Niespodzianka, światło nie jest częścią tego topu! Nie, absolutnie nie pociąga ich twoja żarówka, pociąga ich wszystko na tym szczycie. Przestań przechowywać Camembert w szafce nocnej, byłoby już znacznie lepiej.

1. Dwutlenek węgla z naszego oddechu

Ach super ba, oto dobra wiadomość na początek. Komary przyciągają dwutlenek węgla, coś, co nieustannie wytwarzamy, kiedy oddychamy. Jakby to nie było wystarczająco denerwujące, mogli wyczuć ten zapach z odległości 30 metrów.

Rozwiązanie ? Przestał oddychać. Niebezpieczny, ale skuteczny przeciwko komarom. Żyj lub odpieraj swoje stworzenia, masz wybór.

2. Zapach naszego ciała

Och cudownie! Kolejna rzecz, której tak naprawdę nie możesz zmienić. Zapach ciała, perfumy, żel pod prysznic, … Komary to uwielbiają.

Rozwiązanie ? Przestań prać. Albo przynajmniej przestań prać śmierdzące rzeczy. Wybierz zapach „Grailon” lub „sok z tuńczyka”, aby zmniejszyć ryzyko.

3. Pocenie się

Jest również częścią składową zapachu naszego ciała: pot drażni komary. Im bardziej się pocą, tym bardziej śmierdzą, tym są szczęśliwsi. Szczególnie podobają im się zawarte w nim produkty odpadowe, takie jak kwas mlekowy czy amoniak. Co za kupa gówna.

Rozwiązanie ? Nie udawaj. kontynuować.

5. Woda stojąca

Mamy więcej niż myślisz! Zwierzęce miski na wodę, spodki pod wazony, zapomniana popielniczka wypełniona deszczówką,… Te małe źródlaki to prawdziwy raj dla komarów. Specjalne miejsce dla samic, które chcą złożyć jaja. Jaja, które staną się larwami. Następnie larwy, które staną się tłumem krwiożerczych komarów. w twoim ogrodzie. straszny.

Rozwiązanie ? przeprowadza się. To jest bezpieczniejsze.

(źródło)

6. Ciepło

Podobnie jak wiele owadów, komary szczególnie cenią ciepło i wilgotność, co jest idealne dla ich przetrwania. Dla nich fala upałów to prezent wprost od aniołów.

Rozwiązanie ? Zamieszkam na krze lodowej. A właściwie w Bretanii.

7. Sery

Mówiłem ci wcześniej o kwasie mlekowym: Cóż, to jest jackpot. Nie wspominając już o zapachu bakterii w serze, który sprawia, że ​​komary też go uwielbiają. Krótko mówiąc, Jedzenie, którego należy unikać Jeśli chcesz trzymać komary z dala od domu.

Rozwiązanie ? Jedz tylko smażone ziemniaki.

8. Picie alkoholu

Kto by w to uwierzył? Mosquito, w rzeczywistości to ten pijany wujek! Oprócz sera, ten Bon Vivantes mówi „nie” małemu alkoholikowi krwi, co jest sposobem na nie rezygnację z czego. Według francuskiego badania z 2011 r. alkohol zawarty w niektórych puszkach piwa może zwiększyć liczbę kęsów o 30%.

Rozwiązanie ? ugryziony To nudne, ale mniej nudne niż życie bez Rijkaarda.

(źródło)