Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obowiązki domowe, aby zapobiec ryzyku.

Demencja to choroba mózgu, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób starszych. Ogólnie rzecz biorąc, demencja jest trudna do zdiagnozowania i nie ma jeszcze konkretnego leczenia. Specjaliści często doradzają osobom starszym angażowanie się w aktywność fizyczną. Ale obowiązki domowe mogą również pomóc im w utrzymaniu funkcji poznawczych i niezależności. Poniżej znajdują się przydatne informacje, aby poznać temat.

Demencja: co to jest?

Demencja charakteryzuje się pogorszeniem pamięci i zdolności umysłowych. Choroba ta dotyka głównie osoby starsze. Istnieje jednak pewne ryzyko cierpienia z powodu demencja praecox. Ale szanse są niskie przed 60 rokiem życia.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to spowodowane uszkodzeniem komórek mózgowych. Nie mają już możliwości komunikowania się ze sobą. Trzeba powiedzieć, że niektóre czynniki ryzyka mogą nasilić wystąpienie tej choroby. Oprócz etapu starzenia może to być spowodowane wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, uszkodzeniem mózgu, niektórymi lekami, takimi jak leki antycholinergiczne, wysoki poziom cholesterolu itp.

Istnieje kilka rodzajów demencji, z których najbardziej znanym jest choroba Alzheimera. Ale istnieje również otępienie z ciałami Lewy’ego charakteryzujące się chorobą neurodegeneracyjną, otępieniem naczyniowym spowodowanym nawracającym udarem i otępieniem czołowo-skroniowym, które powoduje zmiany osobowości.

Wiedząc, że jest to choroba nieuleczalna, najlepszą rzeczą do zrobienia są ćwiczenia fizyczne i czynności mózgu, które mogą poprawić pamięć i zrewitalizować mózg. Stosuj zdrową, zbilansowaną dietę, skupiając się na pokarmach korzystnych dla mózgu, takich jak owoce bogate w przeciwutleniacze i pokarmy bogate w żelazo. Ale najprostszą czynnością do wykonania jest wykonywanie codziennych prac domowych.

Jaki biznes w domu powinieneś traktować priorytetowo?

po nauce Czym jest demencja? Czas poznać obowiązki, które mogą zapobiegać demencji. Będzie to korzystne dla mózgu. Wymagają zarówno aktywacji fizycznej, jak i poznawczej. Promuje również dobry nastrój. Co więcej, według badań zapobiegają wystąpieniu i rozwojowi choroby Alzheimera. Jednocześnie ruch pobudza krążenie krwi. Aż korzysta z tego rozwiązania, aby zapobiec chorobie, a także ją przedłużyćnadzieja życia.

READ  COVID-19: Czego Instytut Pasteura uczy nas o iwermektynie?

Wśród zadań domowych do wykonania w domu wyróżniają się w szczególności:

Jest to jedno z działań, które działa w celu zmniejszenia objawów depresji często związanych z początkiem demencji. Dodatkowo środek oczyszczający poprawia nastrój, wiedząc, że przynosi poczucie zadowolenia. Z drugiej strony niektóre osoby z deformacjami stawów muszą ograniczać swoje wysiłki lub ryzykować złamania.

  • Zrób przechowywanie w domu:

Wiedząc, że demencja jest problemem psychicznym, bardzo ważne jest, abyś mógł na co dzień urządzać swoją przestrzeń życiową. Dlatego powinieneś starać się jak najlepiej zorganizować swoją przestrzeń życiową. To znacznie zmniejsza niepokój, stres i objawy związane z depresją. Aranżacja jest podobna do procesu medytacji. W tym czasie mózg może uwalniać endorfiny. Ta reakcja zmienia uczucie bólu. To powoduje ulgę. Dla osób z demencją jest to ważne zadanie domowe, ponieważ znacznie poprawia koncentrację.

Nowe badanie pokazuje, że ręczne mycie naczyń może pomóc w ochronie przed demencją. Badanie przeprowadzone w Szwecji wykazało, że osoby, które zmywały naczynia przynajmniej raz dziennie, były o 52% mniej narażone na rozwój demencji niż osoby, które nie robiły tego regularnie. W jaki sposób mycie może pomóc w zapobieganiu demencji? Naukowcy uważają, że proste czyszczenie garnków i patelni pomaga stymulować i utrzymywać aktywność mózgu. Ponadto gorąca woda i mydło używane do naczyń mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny mózgu, który, jak się uważa, odgrywa rolę w demencji. Następnym razem, gdy masz ochotę zostawić naczynia komuś innemu, pamiętaj, że prawdopodobnie wyświadczasz swojemu mózgowi przysługę!

Wycieranie to usuwanie gruzu, brudu i innych zanieczyszczeń z powierzchni. Jest to ważny element w utrzymaniu czystości i porządku w domu, ale czy wiesz, że może również pomóc w zapobieganiu demencji? Niedawne badanie wykazało, że ludzie, którzy regularnie przebywają w pomieszczeniach, rzadziej zachorują na tę chorobę. Naukowcy uważają, że fizyczna czynność zamiatania podłogi może pomóc w poprawie funkcji poznawczych i zmniejszeniu prawdopodobieństwa rozwoju chorób neurodegeneracyjnych. Więc następnym razem, gdy myślisz o pominięciu prac domowych, pomyśl dwa razy! Odrobina wysiłku teraz może zaoszczędzić ci później wielu bólów głowy.

READ  Szczepionka przeciw grypie sezonowej na początku rewolucji

Poza tym ogrodnictwo i gotowanie to zadania, które należy planować codziennie, aby w miarę starzenia się korzystać z optymalnego zdrowia psychicznego.

* Presse Santé stara się przekazywać wiedzę o zdrowiu w języku dostępnym dla wszystkich. W każdym razie dostarczone informacje nie mogą zastąpić porady lekarza.

Podoba Ci się nasza treść?

Otrzymuj nasze najnowsze wersje za darmo i prosto do swojej skrzynki odbiorczej każdego dnia