Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władze USA ponownie otwierają dokładne akta tajnych dokumentów

Władze USA w poniedziałek obiecały ponowne rozpatrzenie dokumentów ze śledztwa w sprawie ataków z 11 września 2001 r., które mogłyby zostać odtajnione, co jest częstą prośbą niektórych rodzin, które teraz obwiniają Joe Bidena za niedotrzymanie obietnic przejrzystości w terenie.

W dokumencie przesłanym w poniedziałek sędziom w Nowym Jorku FBI wyjaśniło, że: Postanowiłem to przemyśleć. Przywilej, na który powołał się w przeszłości, nie ujawniając wrażliwych dokumentów, aby: „Aby określić, jakie dodatkowe informacje należy opublikować”. Policja Federalna dodaje, że: „Te informacje będą publikowane stopniowo i tak szybko, jak to możliwe”.

To zaangażowanie FBI jest częścią prawnej batalii, którą rodziny ofiar 9/11 stoczyły przeciwko Arabii Saudyjskiej i innym krajom, które oskarżają o współudział. Podczas tych działań kolejne rządy USA odwoływały się do tajemnicy państwowej, aby nie publikować niektórych dokumentów. Prezydent Joe Biden szybko ogłosił to w oświadczeniu, które: “Pozdrowienia” Ta decyzja o przeglądzie klasyfikacji niektórych dokumentów. „Zgodnie z obietnicą podczas mojej kampanii, moja administracja jest zobowiązana do zapewnienia najwyższego stopnia przejrzystości prawnej i poszanowania surowych zasad uchwalonych (podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy) dotyczących powoływania się na tajemnicę państwową”., Powiedział.

Temat jest drażliwy, ponieważ Stany Zjednoczone przygotowują się do uczczenia 20. rocznicy ataków na World Trade Center i Pentagon, w tym do obchodów w Nowym Jorku z udziałem Joe Bidena. W ubiegły weekend rodziny ofiar, osoby, które przeżyły atak i członkowie zespołów ratunkowych, wysłały wiadomość jasno, że prezydent Demokratów nie będzie prezydentem Demokratów. “Witamy” Na imprezie, jeśli tego nie zrobi – Nie dotrzymał obietnicy. List wzywa do opublikowania wszystkich dokumentów, które według dwóch sygnatariuszy ujawniają udział Arabii Saudyjskiej w atakach. Według amerykańskich mediów list podpisało około 1700 osób.

READ  Direct - Niemcy honorują 80 000 zgonów z powodu wirusa Corona