Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władimir Putin zaprzecza jakiejkolwiek odpowiedzialności za kryzys migracyjny

„Chcę, żeby wszyscy to wiedzieli. Nie mamy z tym nic wspólnego”., powiedział Władimir Putin Do łańcucha kamizelki. Rosyjski prezydent w tym tygodniu oskarżył zachodnie głosy o zmowę z Mińskiem w celu wysłania migrantów na wschodnią granicę Unii Europejskiej (UE).

Tysiące ludzi pragnących dołączyć do Europy, głównie z Bliskiego Wschodu, utknęło na granicy białorusko-polskiej.

Unia Europejska (UE) oskarżyła Białoruś o zorganizowanie wtargnięcia w odpowiedzi na zachodnie sankcje. Europejczycy od wielu dni próbują powstrzymać te ruchy, wstrzymując loty do Mińska. Gratulujemy „postępu” w piątek.

Przeczytaj naszą edukację: Kryzys imigracyjny: co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej?

„Atak” został oskarżony o bycie „sponsorem”

Władimir Putin powiedział w wywiadzie, że europejscy przywódcy powinni rozmawiać bezpośrednio z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką w celu rozwiązania kryzysu. „Z tego, co rozumiem, Aleksander Łukaszenko i [la chancelière allemande Angela] Merkel jest gotowa do rozmowy., Rozpoczęty przez Prezydenta Rosji. „Mam nadzieję, że tak się stanie w przyszłości”, On dodał.

Premier Polski Mateusz Morawiecki oskarżył prezydenta Rosji na początku tego tygodnia „Sponsor” Z „Atak” Powód Aleksandra Łukaszenki.

Pod presją, panie Łukaszenka może teraz liczyć na wsparcie swojego kluczowego sojusznika Władimira Putina. Siły powietrzne Rosji i Białorusi przeprowadzały w piątek w pobliżu granicy białorusko-polskiej ćwiczenia.

Jednak kiedy Łukaszenka zagroził, że w przypadku nowych sankcji europejskich zamknie śluzy dużego rosyjskiego gazociągu biegnącego przez jej ziemię, Moskwa obiecała Europejczykom, że poród będzie przebiegał jak zwykle.

Czytaj więcej Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Europejczycy są przerażeni kryzysem migracyjnym zorganizowanym przez Białoruś

Turcja odmawia jakiegokolwiek udziału

Niedługo potem, w sobotę, rzecznik prezydenta Turcji Ibrahim Kalin zdetonował zarzuty dotyczące udziału Turcji w napływie imigrantów na Białoruś.. To jest kryzys migracyjny „Brak połączenia z Turcją”, Pan. Colin wraz z Agencies France-Presse nalegali:

READ  Żydzi w Polsce potępiają skrajnie prawicową wystawę Don Park

„Znaczna liczba imigrantów i podróżnych wydaje się wyjeżdżać na Białoruś i docierać do Litwy, Polski i innych krajów europejskich: obwinianie Turcji czy Turkish Airlines jest błędne i nieistotne.. ?

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zagroziła w tym tygodniu „Pozwól wszystkim uczestnikom ukierunkowanej imigracji imigrantów” Z Białorusi do Unii Europejskiej. Inni urzędnicy europejscy powołują się na firmy służące w Mińsku. Nie wspomniano wprost, tureckie linie lotnicze Turkish Airlines są główną firmą łączącą Bliski Wschód z Europą.

W piątek Ankara podjęła decyzję o zakazie lotów do Syrii, Iraku i Jemenu z tureckich lotnisk do Mińska. Urzędnicy ostrzegli, że narodowe linie Turkish Airlines nie będą już przewozić ich do tego miejsca.

Rzecznik przypomniał jednak, że generalnie byli kandydaci do wyjazdu do Mińska, zwłaszcza z Iraku. „Bilety, paszporty i wizy, a wszystko to odbywa się zgodnie z ustalonymi zasadami. Turkish Airlines nie narusza tych zasad.. ? A co z tymi podróżnikami? „Nie jest to odpowiedzialność Turcji, aby zrobić to po przybyciu”, martele M. Kalin.

Zapytaj więcej Jak białoruski reżim wykorzystuje imigrantów

Świat z AFP