Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiza Novaka Djokovica ponownie anulowana, Serbowi grozi 3-letni zakaz

Po przetrzymywaniu w areszcie i dniach niepewności, Serbowie po raz kolejny zobaczyli, że jego wiza została unieważniona w piątek decyzją ministerialną.

Artykuł autorstwa

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 2 minuty.

To koniec serialu telewizyjnego, który przez ponad tydzień będzie trzymać świat tenisa (i nie tylko) w napięciu. piątek 14 W styczniu australijski minister imigracji Alex Hawke ogłosił anulowanie wizy Novaka Djokovica „Ze względu na zdrowie i porządek, przy założeniu, że leży to w interesie publicznym ze względu na interes publiczny”. Nie powinien więc brać udziału w Australian Open (17-30 stycznia), w którym był trzykrotnym zdobywcą tytułu mężczyzn.

Jako minister ds. imigracji, pan Hook odwołał się do swojego „osobistego upoważnienia do anulowania” wizy, zgodnie z art. 133c ust. 3 Ustawy o imigracji. Ta „moc” daje mu możliwość anulowania wizy, jeśli uzna, że ​​dana osoba stanowi dla niego zagrożenie „Zdrowie, bezpieczeństwo lub dobry porządek społeczności australijskiej” albo za „Zdrowie i bezpieczeństwo jednej lub więcej osób”.

To nowe wydarzenie w sprawie, cztery dni po tym, jak sąd zdecydował o zwolnieniu Serba. Rząd, który w poniedziałek miał cztery godziny na odwołanie się od tej decyzji, czekał na decyzję. Dziwna sytuacja dla Novaka Djokovica, który mógł trenować na Rod Laver Arena, nie mając w końcu szansy na obronę tytułu.

Rozmowy w sieciach społecznościowych z dnia na dzień od wtorku do środy nie będą się opłacać. Mężczyzna, który w połowie grudnia tłumaczył swoje zwolnienie ze szczepienia skażeniem Covid-19, próbował jakoś usprawiedliwić swoją obecność na publicznym wydarzeniu w Serbii, bez maski i w rozmowie z dziennikarzami z drużyna w tym samym okresie. Ale siekiera spadła.

READ  Oszałamiający Hales, Barriere i Mannarino unoszą włosy w Miami

Serb powinien nakreślić ostatnią kwestię dotyczącą swojego udziału w Australian Open 2022, kiedy zaledwie kilka godzin wcześniej dowiedział się, kto jest jego przeciwnikiem w pierwszej rundzie. Tak więc Djokovic będzie musiał poczekać, aby spróbować pozwolić sobie na 21. turniej wielkoszlemowy, co postawiłoby go na szczycie historii tenisa, przed swoimi historycznymi rywalami, Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem.