Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Wierzymy w energię jądrową”, czyli energię, która „ma przyszłość we Francji”, twierdzi Bruno Le Maire

jądrowy


Opublikowany w

luctheo / Pixabay

Energia jądrowa pozostaje bardzo kontrowersyjna i może mieć świetlaną przyszłość we Francji, pomimo rozwoju zielonej energii. Minister gospodarki Bruno Le Maire powiedział: „Wierzymy w energię jądrową”, energię, która „ma przyszłość we Francji” i której zalety klimatyczne należy uznać na szczeblu europejskim. „Niektórzy ludzie we Francji myślą, że energia jądrowa się skończyła, jest przestarzała i że musimy przejść na coś innego, co będzie – po prostu – energią odnawialną” – powiedział podczas wycieczki do Jeunes (Val d’Oise) wraz z ministrem przemysłu Agnes Panier Ronacher.

Kontynuował: „My razem z Agnes pod zwierzchnictwem Prezydenta RP wierzymy w zupełnie inną drogę. Wierzymy w energię jądrową”. „Wierzymy, że energia jądrowa ma przyszłość we Francji” – powiedział Bruno Le Maire. „Uważamy, że jest to wielki atut w konkurencyjności gospodarczej Francji i że nie będziemy w stanie dokonać transformacji środowiskowej bez energii jądrowej”. W niedawnym raporcie oszacowano, że Francja może do 2050 r. Czerpać większość energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, pod warunkiem spełnienia szeregu rygorystycznych i łącznych warunków technicznych.

>> Czytaj także – turbiny wiatrowe, energia słoneczna, wodór… te zielone energie przyszłości

Minister ds. Transformacji ekologicznej Barbara Pompili, wieloletni wróg nuklearny, okrzyknęła „momentem kopernikańskim”. „Nie dlatego, że wspieramy energię jądrową, jesteśmy przeciwni odnawialnym źródłom energii, ale wręcz przeciwnie” – docenił Le Maire, biorąc pod uwagę, że ta dwójka „uzupełnia się” i że musimy „iść do przodu na nogach”. Ta debata o przyszłości energetyki jądrowej toczy się również na szczeblu europejskim, podczas gdy Komisja Europejska pracuje obecnie nad klasyfikacją zielonych inwestycji, zwaną „klasyfikacją”.

READ  W Polsce transformacja energetyczna wywołuje panikę - wyzwolenie

>> Nasza usługa – oszczędzaj pieniądze na rachunkach za prąd i gaz dzięki naszemu porównaniu energii

Niektóre kraje (Francja, Polska, Czechy itp.) Opowiadają się za włączeniem energii jądrowej do tej klasyfikacji, inne (Niemcy i Austria) są temu przeciwne. Bruno Le Maire podkreślił: „Chcemy, aby energia jądrowa znalazła się w europejskiej klasyfikacji” i „będziemy walczyć w tej bitwie z największą determinacją”. Ministrowie złożyli w czwartek wizytę w spółce z sektora i podpisali aneks do kontraktu strategicznego dla sektora jądrowego, z którego pierwsza pochodzi z początku 2019 r. W szczególności wspierają utworzenie „uniwersytetu zawodów jądrowych” w celu doskonalenia kształcenia ten teren. . Sektor.