Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiemy więcej o genetyce choroby dzięki badaniu przeprowadzonemu w Lille

Lepiej zrozum przyczyny tej choroby, aby lepiej ją leczyć. Taki jest cel tego badania, które ujawnia nowe czynniki genetyczne choroby.

Znaczące postępy w badaniach nad chorobą Alzheimera. Badanie przeprowadzone przez międzynarodowe konsorcjum naukowców, zwłaszcza w Instytucie Pasteura w Lille, ujawniło zidentyfikowanie 42 nowych genów związanych z tą chorobą. To odkrycie budzi nadzieję, że w nadchodzących latach zostaną znalezione metody leczenia tej plagi, która dotyka prawie 1 200 000 osób we Francji.

„W dziedzinie genetyki są to uważane za najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat w chorobie Alzheimera” mówi Jean-Charles Lambert, dyrektor ds. badań w Inserm, który kierował tą pracą.

Wybierz to wyszukiwanie Z tą chorobą związanych jest 75 genów, z których 42 to geny Nowy, nigdy wcześniej nie widziany odkrywca. „Podwajamy naszą wiedzę na temat genetyki choroby Alzheimera, mówi badacz. Po tym odkryciu reszta naszej pracy polegała na scharakteryzowaniu tych regionów genomu, które zidentyfikowaliśmy, aby nadać znaczenie w odniesieniu do naszej wiedzy biologicznej i klinicznej, a tym samym lepiej zrozumieć mechanizmy komórkowe i procesy patologiczne w działaniu. „

Te wyniki są otwarte Nowe metody badań terapeutycznych. „Istnieje wiele dróg do celu, opracowania wielu metod leczenia, Jean Charles Lambert mówi: Genetyka pokazuje, że monoterapia nie jest możliwa, musi być politerapeutyczna. Nie będzie magicznego lekarstwa ani jednego lekarstwa.

Jednym z tych szlaków byłaby reakcja zapalna u osobnika. „Musimy to kontrolować i zapobiegać tak szybko, jak to możliwe”. on tłumaczy. Dobra wiadomość, badania kliniczne na ten temat już istnieją, co prawdopodobnie przyspieszy Opracuj odpowiednie leczenie.

Bądź ostrożny, nadejście leczenia nie jest w tej chwili. „Dostarczenie składników terapeutycznych przetestowanych w badaniach klinicznych zajmie od 5 do 10 lat” Jean Charles Lambert mówi:

Nie popełnij błędu, choroba Alzheimera nie jest genetyczna. „Tylko dlatego, że ktoś z twojej rodziny ma chorobę, nie oznacza, że ​​będziesz, Badacz Inserma wspomina. To nie jest śmiertelny wypadek”. Jednak składnik genetyczny osoby może zwiększyć predyspozycje do rozwoju patologii. „Odpowiada za 60 do 80% przypisywanych zagrożeń, reszta to modyfikowalne czynniki ryzyka (cukrzyca, otyłość, dieta, ćwiczenia).”

Aby poprawić reakcje terapeutyczne, naukowcy ustalili „wynik ryzyka genetycznego”. Umożliwia to, w zależności od dziedzictwa genetycznego danej osoby, ocenę prawdopodobieństwa zachorowania na chorobę Alzheimera. On tłumaczy. Narzędzie dla profesjonalistów przyspieszające poszukiwanie terapii do opracowania. „Celem w grze nie jest wykonanie skanu, ale kiedy pacjent zauważy objawy Alzheimera w domu, może przyjść na konsultację”.

„Kiedy terapie staną się dostępne, pytanie będzie brzmiało: kiedy te terapie powinny być oferowane i kim są ludzie?” pyta badacz. W tym kontekście w rzeczywistości obliczenie wyniku genetycznego pozwoli zapewnić najlepszą opiekę medyczną.

Jak dotąd istnieje tylko jeden rodzaj leczenia (rodzaj immunoterapii) zwalczający tę chorobę: aducanumab. Jednak to ostatnie jest kwestionowane. Jeśli zostanie dopuszczony w Stanach Zjednoczonych, nie zostanie uznany przez Europejską Agencję Leków.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Inserm, Institut Pasteur de Lille, Szpitala Uniwersyteckiego w Lille i Uniwersytetu w Lille w ramach laboratorium U1167 „Molekularne czynniki ryzyka i determinanty chorób związanych ze starzeniem się”, we współpracy z międzynarodowe konsorcjum.

Początek Największa grupa pacjentów z chorobą Alzheimera badająca tę chorobę: Na całym świecie zbadano 111 326 przypadków, z wieloma świadkami. Wyniki zostały opublikowane w Magazyn naukowy NaturaGenetyka.

READ  Globalne ocieplenie. Futurystyczny satelita do pomiaru CO2 jest testowany z kosmosu w Tuluzie