Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiemy już, co rynek europejski reprezentuje dla Apple App Store

Wiemy już, co rynek europejski reprezentuje dla Apple App Store

Zmuszony do otwarcia swojego mobilnego systemu operacyjnego, Apple pracuje nad złagodzeniem skutków nowej europejskiej dyrektywy.

6 marca wejdzie w życie Digital Market Act – europejskie prawo wzywające do większej konkurencji. Apple musi zatem zacząć i w ostatnich dniach przedstawiło szereg nowych środków, które zaczną obowiązywać wraz z iOS 17.4.

Wśród oczekiwanych nowych funkcji jest udostępnienie wewnętrznego systemu operacyjnego iOS innym sklepom z aplikacjami. Apple narzuca jednak wiele warunków, przede wszystkim finansowych, co do których niekoniecznie wydaje się, że panuje jednomyślność.

7% światowych przychodów App Store

Chociaż Apple w dalszym ciągu podkreśla, że ​​wytyczne, których musi przestrzegać, stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników iPhone'a i iPada, firma nie wydaje się zaniepokojona pomysłem otwarcia się na inne sklepy z aplikacjami.

Duranta Sesja pytań i odpowiedzi W miarę jak akcjonariusze śledzili prezentację wyników finansowych spółki, Apple wskazał, że rynek europejski ma ograniczony wpływ na jego przychody. 1 lutego dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, zwrócił mu w szczególności udział w sprzedaży.

„Aby umieścić to w kontekście, te zmiany (nowe obowiązki DMA, Notatka redaktora(Dotyczy rynku europejskiego, który reprezentuje około 7% naszych globalnych przychodów z App Store), sklepu z aplikacjami, który w 2023 roku wygenerował łącznie 23,1 miliarda dolarów.

Wyrok może mieć na celu uspokojenie akcjonariuszy, natomiast DMA, które może również nałożyć na Apple obowiązek dostosowania iMessage do Messengera, zacznie obowiązywać 6 marca 2024 roku.

Mając także świadomość, że warunki odblokowania iOS – które muszą jeszcze zostać zatwierdzone w Europie – będą zależeć przede wszystkim od użytkowników iPhone'a i iPada, dyrektor generalny Apple Tim Cook wyjaśnił, że istnieją „inne możliwości rozliczeń”.

I nie bez powodu: jeśli programista skorzysta z konkurencyjnego sklepu z aplikacjami, będzie musiał zapłacić Apple 50 centów za pobranie, jeśli w ciągu roku przekroczy 1 milion pobrań.

READ  Zaledwie dwa tygodnie po premierze ta gra to kompletna porażka

Europa mogłaby jednak zakwestionować tę zasadę, zapowiadając za pośrednictwem komisarza odpowiedzialnego za rynek wewnętrzny Thierry'ego Bretona, że ​​przeanalizuje najnowsze propozycje przedstawione przez Apple.

Najczesciej czytane