Wielki Lewandowski pomógł Polsce pokonać Arabię ​​Saudyjską 2:0

W sobotnie popołudnie na stadionie Education City w Katarze Polska pokonała Arabię ​​Saudyjską 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i kolejnej bramce Roberta Lewandowskiego w drugim meczu Mistrzostw Świata 2022. Zwycięstwo to stawia Polaków na pierwszym miejscu w grupie C z 4 punktami.

Podobnie zaczęło się w przypadku liderów grupy C – każdy chciał jak najszybciej zdobyć bramkę i zyskać przewagę. Polska liczyła na pierwsze zwycięstwo, a Arabia Saudyjska na drugi z rzędu sukces po tym, jaki odniosła z Argentyną pod wodzą Lionela Messiego.

Jednak pierwsze działania ofensywne wyszły z obozu saudyjskiego. Polska drużyna grała na bardzo wysokim poziomie i przez pierwsze dziesięć minut była poddawana powtarzającym się atakom. Saudyjczycy w pierwszych 20 minutach dwukrotnie grozili bramkarzowi Juventusu Wojciechowi Szczęsnemu przy bramce przeciwnika.

W miarę upływu meczu atmosfera się uspokajała, a Lewandowski nie potrafił znaleźć żadnych błędów w pojedynkach z saudyjską obroną. Napastnik Barcelony Ali Abu Delehi swoimi brawurowymi ruchami doznał kontuzji w 34. minucie, a napastnik niechcący nadepnął na ramię obrońcy, który w 34. minucie został wyrzucony z boiska.

Pięć minut po tym incydencie Lewandowski w trakcie ataku wrócił w pole karne przeciwnika i podał do Piotra Zielińskiego, który zdobył pierwszą bramkę. Pomocnik Napoli miał problemy kliniczne. Trzy minuty później Polinezyjczyk podyktował rzut karny dla Mohameda Al-Breika.

Polska znalazła jednak czas, aby cieszyć się prowadzeniem, bo Salem Al-Dosari (strzelec zwycięskiego gola przeciwko Argentynie) nie trafił w swój strzał z rzutu wolnego. Po tym, jak kapitanowi nie udało się zmierzyć ze Szczęsnym, Al-Breik (który w tym meczu wygrał rzut karny) zmarnował świetną okazję na posłanie piłki do siatki. Dziesięć minut po przerwie obie drużyny zeszły do ​​szatni, a Polska prowadziła 1:0.

Krótko mówiąc, była to zacięta pierwsza połowa Polaków, którzy polegali na posiadaniu piłki i zostali nagrodzeni bramką Zielińskiego. Z drugiej strony Arabia Saudyjska stworzyła kilka ciekawych okazji i wykorzystała niecelny rzut karny przeciwko silnemu polskiemu bramkarzowi.

READ  Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w siatkówce: Belgia przegrywa po zwycięstwie nad mistrzynią Europy Polską

W drugiej części Polacy parli dalej w stronę swojego obozu, a Saudyjczycy dążyli do wyrównania. Jednak to Polska zdobyła bramkę w drugiej połowie.

Europejska drużyna przeprowadziła kontratak piłką, która wymknęła się spod kontroli saudyjskiej obrony. To przyczyniło się do tego, że w 82. minucie Lewandowski objął prowadzenie 2:0, które mimo wysiłków Saudyjczyków zakończyło się porażką.

Zwycięstwo 2:0 odpowiada Polakom, którzy z 4 punktami prowadzą w grupie C, wyprzedzając Arabię ​​Saudyjską (3 punkty), Meksyk i Argentynę (odpowiednio 1 i 0 punktów).