Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania zamyka drzwi Europy przed młodymi ludźmi

Wielka Brytania zamyka drzwi Europy przed młodymi ludźmi

Młodzi Brytyjczycy mieli dobry gust, masowo głosując przeciwko Brexitowi w 2016 r…. i odmawiając dostępu do programu Erasmus, który pozwolił im studiować w 27 państwach członkowskich UE, właśnie ujrzeli ostatnią nadzieję na powrót. Skontaktuj się z kontynentem. Odlecieć. W sobotę ich mocno konserwatywny rząd odrzucił propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą wznowienia handlu.

Szkoda Brytyjczyków i Europejczyków w wieku od 18 do 30 lat, którym Bruksela zamierza pozwolić na studiowanie lub pracę przez maksymalnie cztery lata w wybranym przez nich kraju. Pierwsze pytanie do Londynu: Swoboda przemieszczania się w UE dobiegła końca i nie ma planów jej ponownego wprowadzenia. Rozczarowanie w oczach Marosa Sefcovica, wiceprzewodniczącego Komisji: Naszym celem była po prostu odbudowa mostów ludzkich między młodymi Europejczykami po obu stronach kanału La Manche.

Pomijając nierówne porozumienia

Przeprowadzka, nie ma już nic do wymiany? Nie do końca to prawda… Wcale nie jest tak, że Wielka Brytania zawarła w ostatnich latach aż trzynaście umów handlowych, szczególnie z Australią i Nową Zelandią, dwoma krajami Wspólnoty Narodów, oraz z ich ukochaną strefą wpływów. Pozostajemy otwarci na innych partnerów międzynarodowych, w tym niektórych członków Unii Europejskiej – utrzymuje rzecznik rządu brytyjskiego.

Faktem jest, że umowy te narażają studentów na poważne dysproporcje finansowe. W Wielkiej Brytanii, gdzie najważniejsze są drogie uniwersytety, Europejczycy muszą płacić średnio 27 500 euro rocznie. Dwa i pół raza tyle, ile Brytyjczycy płacą za zajmowanie tych samych miejsc… Z drugiej strony, ci drudzy uważają, że rachunek będzie się zmieniać w zależności od tego, czy zdecydują się studiować we Francji, Rumunii czy Danii…

Porozumienie obniżyłoby ceny i byłoby wygrana I poparcie dla brytyjskich Liberalnych Demokratów. Co zaskakujące, Partia Pracy nie podziela tego poglądu. Obiecują to oprócz wyborów legislacyjnych zaplanowanych na jesień Dąży do poprawy stosunków między Wielką Brytanią a Unią Europejską Ale bez przekraczania Czerwone linie: żadnego powrotu do jednolitego rynku, unii celnej i swobody przepływu . Brytyjczycy zostali ostrzeżeni. Jednak według sondażu YouGov opublikowanego pod koniec 2023 r. 57% stwierdziło, że jest gotowe poprzeć powrót do UE.

READ  Mubasher – Wojna na Ukrainie: siły rosyjskie ogłaszają postępy w Donbasie