Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania wskazuje na brak przeszkolenia i koordynacji wśród rosyjskich żołnierzy wzdłuż Dniepru

Wielka Brytania wskazuje na brak przeszkolenia i koordynacji wśród rosyjskich żołnierzy wzdłuż Dniepru

Aktualizacja statusu o 16:00

W czwartek francuski minister sił zbrojnych zainaugurował inicjatywę „Sojusz Artylerii”, ogłaszając produkcję 78 armat Cezar przeznaczonych dla Ukrainy.. Sebastien Lecornu obiecał także dostarczać około pięćdziesięciu rakiet powietrze-ziemia A2SM miesięcznie od stycznia i przez cały rok.

„Niedobory amunicji są bardzo realnym i pilnym problemem, przed którym stoją obecnie nasze siły zbrojne”.Minister obrony Ukrainy Rustam Umarow, który uczestniczył w tej inicjatywie za pośrednictwem wideo, wyraził ubolewanie. Dodał: „Musimy wzmocnić zdolności obronne Ukrainy, aby chronić wolny świat przed rosyjskim zagrożeniem”.

„Francja nie ma „najemników” ani na Ukrainie, ani nigdzie indziej, w przeciwieństwie do innych”.– podało w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w odpowiedzi na zapewnienia władz rosyjskich.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło w środę wieczorem, że armia tak uczyniła „Przeprowadź bardzo precyzyjny atak na tymczasowy punkt rozmieszczenia zagranicznych bojowników”. Do Charków. Większość to Francuzi. Zginęło ponad 60 bojowników, a ponad 20 zostało rannychon dodał.

Ukraiński wywiad wojskowy zaatakował w nocy składy ropy w obwodzie petersburskimW północno-zachodniej Rosji używano dronów – podaje Agence France-Presse, powołując się na źródło w ukraińskich służbach bezpieczeństwa. Sektor ten znajduje się około 1000 kilometrów od granicy z Ukrainą.

Siły rosyjskie wystrzeliły w nocy na Ukrainę 33 irańskie drony, a 22 z nich zostały przechwyconeJak podaje Reuters, wystrzelił także rakiety skierowane w Charków na wschodzie kraju Armia ukraińska.

READ  COP26 to „porażka”, sędzia Greta Thunberg na oczach tysięcy młodych ludzi zgromadzonych w Glasgow