Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stephen Sigourney powtarza, że ​​Palestyńczycy mają „prawo do państwa”

Stephen Sigourney powtarza, że ​​Palestyńczycy mają „prawo do państwa”

W miarę jak wojna między Izraelem a Hamasem trwa, Paryż w dalszym ciągu wzywa do rozwiązania w postaci dwóch państw. Szef francuskiej dyplomacji Stephane Ségornet ogłosił w sobotę, że Palestyńczycy „mają prawo do suwerenności i państwa”.

„Francja pozostanie wierna swojemu zaangażowaniu w osiągnięcie tego celu” – napisał Stéphane Ségournet w Gazie, wierząc, że Izrael musi utrzymać „kontrolę nad bezpieczeństwem terytoriów palestyńskich”.

Netanjahu jest nieustępliwy

Benjamin Netanjahu wyjaśnił w piątek podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem USA Joe Bidenem, że Izrael musi „dopilnować, aby Gaza nie stanowiła już zagrożenia” oraz że żądanie to „jest sprzeczne z żądaniem suwerenności Palestyny”.

Stany Zjednoczone i Europa wzywają do rozwiązania dwupaństwowego, czemu sprzeciwia się izraelski rząd prowadzący wojnę z palestyńskim ruchem Hamas w Gazie po krwawym ataku przeprowadzonym przez ruch terrorystyczny w Izraelu 7 października.

W tym bezprecedensowym ataku zginęło 1140 osób, w większości cywilów. Według Ministerstwa Zdrowia Hamasu w izraelskiej odpowiedzi w Gazie zginęło prawie 25 000 ludzi, w przeważającej większości kobiety, dzieci i nastolatki.

READ  nieprawidłowy. 4 małżeństwa i 3 rozwody w miesiącu, aby uzyskać 32 dni wolnego