Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hamas twierdzi, że atak z 7 października był „koniecznym krokiem” przeciwko „izraelskim spiskom”

Hamas twierdzi, że atak z 7 października był „koniecznym krokiem” przeciwko „izraelskim spiskom”

W ataku z 7 października 2023 r. zginęło 1140 osób.
Tyrone Siu/Reuters

W oświadczeniu prasowym organizacja terrorystyczna zaprzecza, że ​​atakowała ludność cywilną z wyjątkiem „przypadków i podczas konfrontacji z siłami okupacyjnymi”. Dzieje się tak pomimo zabicia 1140 osób, w większości cywilów.

Palestyński ruch islamistyczny Hamas stwierdził w opublikowanym w niedzielę dokumencie, że atak na Izrael z 7 października był „Niezbędny krok„I jeden”Normalna reakcja” Zanim „Wszystkie izraelskie spiski przeciwko narodowi palestyńskiemu„. Organizacja terrorystyczna dodała, że ​​w „chaos„O granicy między Izraelem a Strefą Gazy”Mogły wystąpić pewne błędy„.

Zaprzeczył, aby atakował ludność cywilną, z wyjątkiem „Przez przypadek, podczas starć z siłami okupacyjnymiStało się tak pomimo zabicia 1140 osób podczas tego bezprecedensowego ataku, z których większość stanowili cywile, jak wynika ze spisu ludności Agence France-Presse opartego na oficjalnych danych izraelskich, obejmujących ponad 360 bywalców festiwali w Reem.

Do tego wzywał także Ruch Islamskiagresja izraelska» Wstrzymano prace w Gazie i ogłoszono, że o przyszłości regionu powinien decydować sam naród palestyński. „Kategorycznie odrzucamy wszelkie projekty międzynarodowe lub izraelskie, które miałyby to osiągnąć Raport na temat przyszłości Strefy Gazy Potwierdził to ruch palestyński.

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

READ  Wieści o Romanie Abramowiczu, otrutym w Kijowie