Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ron DeSantis wycofuje się z wyścigu o nominację Republikanów i ogłasza, że ​​będzie wspierał Donalda Trumpa

Ron DeSantis wycofuje się z wyścigu o nominację Republikanów i ogłasza, że ​​będzie wspierał Donalda Trumpa

Gubernator Florydy Ron DeSantis ogłosił w niedzielę 21 stycznia, że ​​wycofuje się z wyścigu o nominację Republikanów i będzie wspierał Donalda Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich. „Dzisiaj zawieszę moją kampanię”.Poinformował o tym w nagraniu wideo opublikowanym przez serwis X. „Dla mnie jest jasne, że większość republikańskich wyborców w prawyborach chce dać Donaldowi Trumpowi kolejną szansę”.

W prawyborach, w których były prezydent jest mocno faworyzowany, Ron DeSantis rywalizował o drugie miejsce z Nikki Haley, byłą urzędniczką wybieralną z Karoliny Południowej. „Chcę powiedzieć Ronowi, że prowadził bardzo dobrą kampanię”.Odpowiedziała, podkreślając to „Teraz został tylko jeden mężczyzna i jedna dama”. W wyścigu.

Ron DeSantis, który ma twarde stanowisko w sprawie imigracji i aborcji, zajął w poniedziałek drugie miejsce w klubach w Iowa, daleko za Donaldem Trumpem, uzyskując 21% głosów do 51% byłego prezydenta. „Nie mogę prosić naszych wolontariuszy, aby ofiarowali swój czas i pieniądze, jeśli nie mamy jasnej ścieżki do zwycięstwa”.Uzasadnił to w swoim filmie. „Miałem spory z Donaldem Trumpem, na przykład w związku z pandemią koronawirusa”.Ale „Trump jest lepszy niż obecny prezydent Joe Biden”– dodał 45-latek. Jego ogłoszenie następuje na dwa dni przed prawyborami w amerykańskim stanie New Hampshire i kilka dni po wycofaniu się z wyścigu czarnego amerykańskiego senatora Tima Scotta, który również zadeklarował swoje poparcie dla Donalda Trumpa.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Republikańska prawybory: W Iowa Donald Trump osiąga swoje pierwsze oczekiwane miażdżące zwycięstwo

Dynamika stopniowo traciła

W zeszłym roku Ron DeSantis, często nazywany wschodzącą gwiazdą swojej partii, stopniowo tracił dynamizm, który go utrzymywał. Pomimo głośnego początku jego kampanii i pozytywnych pierwszych sondaży, problemy techniczne oraz ciągłe zamieszanie w jego zespole i strategii kampanii utrudniły jego starania o nominację Republikanów.

Odwołał już wszystkie swoje wywiady telewizyjne w ten weekend, co wskazywało na jego decyzję. prezydent „Słoneczny stan” Uczyń Florydę laboratorium konserwatywnych idei. Swoją walką z rzekomym trafił na pierwsze strony gazet w Ameryce „Właściwe myślenie”.

Zasłynął w całym kraju podczas pandemii Covid-19 dzięki retoryce wrogiej środkom zdrowotnym. Przyłączył się także do gubernatorów innych stanów republikańskich w wysyłaniu imigrantów do miast Demokratów na północy i wschodzie kraju. Jednak w trakcie kampanii krytykowano także brak charyzmy u tego mężczyzny o zwartej budowie ciała i rzadkim uśmiechu. Teraz polityczna przyszłość pana DeSantisa stoi pod znakiem zapytania, po tym jak odpadł jednym głosem, choć pozostaje gubernatorem Florydy.

READ  Niedawny wrak statku migrantów już teraz zapowiada się na jedną z najgorszych katastrof na Morzu Śródziemnym
Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów W Stanach Zjednoczonych starsi prezydenci pogodzili się z powrotem Trumpa

„Le Monde” z AP i AFP