Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka autonomia modeli Mac M1 wydawała się błędem

Minęło dziewięć miesięcy, odkąd Apple rozpoczął komercyjną zmianę na własne procesory M1. Chipy, gdy były jeszcze w fazie rozwoju, ich wydajność sprawiła, że ​​pierwszy z nich spróbował oszołomiony.

Tim Millett, wiceprezes Apple ds. inżynierii platform, wyjaśnia w krótkim wywiadzie z Przewodnik Toma, że konkretnym celem jego zespołu nie była tylko praca Intela z domowym procesorem. Konieczne było stworzenie luki, która uzasadniałaby zerwanie relacji z tym partnerem. Procesory Axe utorowały drogę i nadal najlepiej jest to zrobić dla komputerów Mac, a ostatnio widzieliśmy to w przypadku iPada Pro.

Nie jedna, nie dwie, ale trzy rodziny komputerów Mac zostały uaktualnione do M1 jednocześnie, co pokazuje zaufanie Apple do swojego procesora.

Bob Purchers, wiceprezes ds. światowego marketingu produktów, wspomina swoje pierwsze spotkanie z komputerem Mac M1 i zdumienie autonomią na wyświetlaczu: Kiedy masz to pierwsze urządzenie, bawisz się nim godzinami, a bateria się nie rusza, mówisz sobie „Och, to usterka, wskaźnik baterii nie działa”. A jego kolega Tim Millett śmieje się za nim: „Nie, tak ma się pracować„”.

  • Podczas naszych testów dla MacBooka Pro M1 A ty MacBooka Air M1 . Zauważyliśmy niezależność w korzystaniu z codziennej pracy, nie pozbawiając się niczego, od godziny 12:30 / 15:40 dla pierwszego i od 10:30 dla drugiego. A w tym czasie Rosetta była używana częściej niż dzisiaj.

W listopadzie ubiegłego roku Craig Federighi był wzmiankowany Anegdota podobna do niezależny : « Zaczęliśmy dostawać pierwsze numery na perkusji i myśleliśmy: „Żartujesz? Czy nie powinieneś mieć ludzi, którzy potrafią to obliczyć?” W końcu zespołom udało się wyjść poza to, co początkowo można było sobie wyobrazić, Federighi dodał: Masz projekty, w których czasami dajesz sobie cel i mówisz sobie: „W porządku, prawie skończyliśmy, w porządku.W przypadku tego slajdu inżynierowie stwierdzili, że wielokrotnie przesuwali suwaki.

Przed przygotowaniem się do zmiany sprzętu, zespoły najpierw postanowiły sprawdzić, czy można opracować nową wersję Rosetty. W stanie zapewnić płynne przejście dla aplikacji, które nie dostosują się szybko do M1: ” Kilka lat przed przejściem do slajdu rozpoczęliśmy mały projekt […] I wszystko poszło dobrze, zgodnie z oczekiwaniami Od tego czasu udało nam się to zweryfikować i nie doszło do awarii oprogramowania z powodu Rosetty.

READ  Świt atmosferycznego gigantycznego uderzenia tej młodej egzoplanety

Tim Millet sugeruje również, że wydajność procesorów Apple i wydajność procesorów graficznych może spodobać się dotychczas obojętnym odbiorcom komputerów Mac: Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli dotrzeć do większej liczby osób wśród najbardziej wymagających graczy? Na chwilę obecną Apple nie odciął wszystkich swoich kart, zwłaszcza tych, które są planowane do dużych laptopów i później do Maca Pro, który otrzyma nowe generacje procesorów.A potem, przy okazji, trzeba będzie przekonać wydawcy gier…