Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Więc albo Tel / Francja / Rennes / SOFOOT.com

Mathis Tal nie chce zapomnieć początku drugiej połowy sierpnia. W środę młode talenty ze Stade Rennes podpisały trzyletni profesjonalny kontrakt z Breton FC. Trzy dni temu pobił rekord dojrzałości Eduardo Camavingi, chodząc po trawie na Stade Francis Le Ble przeciwko Brestowi. Celui qui a fêté ses 16 pigs en avril dernier a gravi les échelons à une vitesse folle ces deux dernières années, de Montrouge à Rennes, o il s’est définitivement posé l’été dernier la 17 par de épel. Bonus: Dzieciak może grać w dowolnym miejscu na boisku do piłki nożnej.

W Rennes wydawanie milionów na rynku transferowym nie przeszkadza w rozwoju ośrodka szkoleniowego. tej niedzieli, w Brześciu, pięciu młodych ludzi z akademii Breton FC spędziło razem ostatnie minuty meczu na trawie na stadionie Stade Francis Les Bly. ich imiona? Ogrzany Omri (21 lat), Eduardo Camavinga (19 lat), Matisse Abelin (18 lat), Leslie Ogochukwu (17 lat), a zwłaszcza Matisse Tal (16 lat). Jak wspomniano po raz pierwszy, ten ostatni zadebiutował w ten weekend z zawodowcami, wymazując rekord dojrzałości starszego Camavingi. Grając swoje pierwsze minuty w Ligue 1 w wieku 16 lat, 3 miesiące i 18 dni (w porównaniu do 16 lat, 4 miesięcy i 27 dni dla reprezentacji Francji), Tel stał się najmłodszym graczem w historii Stade Rennes, który rozegrał oficjalny mecz , występujący również w 11NS Miejsce w rankingu pierwszych mistrzów mistrzostw za Bilalem Boutobah. Na boisku, w niecałe dziesięć minut, dzieciak zdążył dotknąć sześciu piłek, złapać wyrównanie Brestois Jérémy’ego Le Douarona i tamponem pozdrowić Hianga’a Mbock. Trzy dni po chrzcie ogniem Tal doświadczyło nowej funkcji: Znak Pierwszy profesjonalny trzyletni kontrakt z SRFC (Maksymalny czas dozwolony dla juniora we Francji) Przed podsumowaniem ostatniego tygodnia w najlepszy możliwy sposób: „W ciągu ostatnich kilku dni wiele się wydarzyło”. Witamy w wielkich ligach.

„Bardzo polegał na swoim sporcie i musiał rozwijać swoje czytanie gry. Dlatego chcieliśmy zainstalować go w grze”.
Romain Ferrier, były trener Rennes

Obrońca, pomocnik, napastnik: wszechstronne przysłowie

Wracając z wakacji, Matisse Tal rozpoczął przygotowania z drużyną rezerwową, która nie była niesławna dla chłopca urodzonego w 2005 roku. Tak, ale tutaj rodowity Sarcelles jechał szybciej niż inni. Latem dołączył do klasy pielęgniarskiej profesjonalnej grupy Bruno Genesio, który zabrał go w swoich torbach podczas treningu w Hiszpanii w lipcu, gdzie mógł spędzić trochę czasu grając przeciwko Getafe i Levante. Przed odkryciem Roazhon Park na kilka minut podczas ostatniego meczu towarzyskiego z Torino. Z tym pytaniem dla tych, którzy odkryli to zjawisko: Na której stronie gra Mathys Tel? “Był obrońcą w bazie, kiedy grał dla Paryża, a nawet dla ASJ Aubervilliers. Kiedy ją odzyskam, każę jej grać z pozycji po lewej stronie., rozświetla Thomas Berlett, jego trener w Montrouge w sezonie 2019-20. W centralnej obronie jest bardzo silna, ale możemy znaleźć ludzi na tej pozycji. On, mając rzadkie cechy ofensywne na wysokim poziomie, miałby czas, aby później się wycofać, jeśli to konieczne, ale szkoda było pozbawić się swojej płyty, czyniąc go obrońcą. Przed bramką dobrze radzi sobie prawą i lewą nogą i głową, jest bardzo skuteczny…”

Słuchając tych, którzy spotkali jego drogę, Tel mógł grać praktycznie w każdym miejscu na boisku w kategoriach młodzieżowych. Jednak, kiedy przybył do centrum treningowego Rennes latem 2020 roku, bretońscy trenerzy postanowili umieścić go na środku boiska, w samym sercu gry, z bardzo konkretnych powodów rozwojowych. „W tym pomyśle chcieliśmy to tutaj umieścić, ponieważ miał on na celu poprawę gromadzenia informacji na jego tematRomain Ferrier, trener rezerwy Rennes wyjaśnia ostatni sezon. Tak bardzo polegał na swoich atletycznych cechach, że musiał rozwinąć swoje czytanie gry. I w tym celu chcieliśmy to umieścić w środku, żeby było pojęcie przestrzeni i gra. wzmacniacz. Na wyższym poziomie znajdujemy się w kryzysie czasu i przestrzeni, ważne było, aby stał się ekspertem w tych sytuacjach. Mieliśmy z nim bardzo wysokie wymagania, ponieważ wiedzieliśmy, że jest utalentowany. Na początku miał problemy z tym aspektem gry, ale pomogło mu to ewoluować. ”

READ  Merkato | Mercato - Paris Saint-Germain: Daniel Riolo gratuluje Leonardo w tej gorącej sprawie...

Pozytywny wpływ Covid-19

Tam ponownie Tel nie tracił czasu, by zaimponować po przybyciu do Centrum Treningowego SRFC, gdzie teraz łączy swoje cechy futbolowe i ludzkie. Został zwycięzcą w U19 w sierpniu 2020 roku, zdobywając trzy pionki w dwóch meczach towarzyskich, a także zaznaczył swoje imponujące wejście do 1/8 finału. Liga Juniorów – Inter (Porażka 1:0), w konkursie przeznaczonym dla młodych ludzi z pokolenia 2001-2002, starszych od niego o trzy lub cztery lata. Po wybuchu wrzawy nastąpiła przerwa w rozgrywkach wśród młodzieży z powodu kryzysu zdrowotnego, który mógł spowolnić postęp nowego Bretona. „Wystąpił pozytywny efekt: bez mistrzostwa byliśmy w stanie naprawdę rozwinąć zawodnikaRomain Ferrer, szczegóły, dzisiaj z Girondin de Bordeaux. Pracowaliśmy z całym potrzebnym wsparciem, z dużą ilością prezentacji i wideo. Skorzystał również z powołania do selekcji młodzieżowej, ponieważ był w stanie rozgrywać mecze z ośrodkami treningowymi. ” Zeszłej zimy Matisse Tal uczestniczył już w kilku spotkaniach z drużyną Francji U-17, gdzie często był jedynym w 2005 roku (z paryskim El Chadaille Bitshiabu) wraz z Muhammedem Ali Chu, Leslie Ojochokow i ich partnerami.

“Widziałem wysłanników z Atalanta, Interu, Manchesteru, a także Niemiec. Euforia zwyciężyła w Mathisie. Przeniósł się z alternatywnego miejsca w Aubervilliers na start w Montrouge. Wyobraźmy sobie, że to tak, jakby zastępca w Clermont zaszła w ciążę z Monako. ” Thomas Perlett, trener w Montrouge

INF Clairefontaine, sesje wideo i konkurs zamknięty

Jeśli nie jest uważany za największy talent swojego pokolenia w jego erze w Paris FC (2016-2017), Mathis Tell szybko stał się kluczowym młodym człowiekiem w Ile-de-France, nawet dołączając do NF Clairefontaine, zanim przeszedł do zwolnienia z powodów, które pozostają niejasne – nie odpowiedział Francuski Związek Piłki Nożnej i Christian Basila, który został mianowany dyrektorem instytutu w lipcu 2019 r., są na nasze prośby – na kilka tygodni przed wyjazdem na Montrouge FC92, aby zagrać w krajowych mistrzostwach U17. Nawet dzisiaj liderzy klubu Ile-de-France, którzy spotkali się z mężczyzną i rodziną przed ogłoszeniem jego przybycia, wciąż zastanawiają się, jak tak uprzejmy i pracowity chłopak mógł zostać wykluczony z traktatu INF. Tajemnica, a potem rzeczywistość krainy, gdy młody Tal, wówczas 14 lat, gra cztery razy w tygodniu z 2003 przez sześć miesięcy, stając się kluczowym graczem drużyny Thomasa Berletta i uwodząc wszystkich innych. Świat wewnątrz Ile-Club de France. Kilka tygodni po przybyciu podejmie swoje obowiązki nawet poprzez zmianę kary na wyrównanie Angers Park. „Kiedy ogłoszono, że na planie pojawił się mężczyzna z Clairefontaine, zajęliśmy drugie miejsce i można było się zastanawiać, czy go potrzebujemy., przywraca swojego byłego trenera. Powiedziałem im : – Zobaczysz, to ty poprosisz mnie o zagranie tego. Zrozumieli, kiedy go zobaczyli. Mimo, że był dwa lata młodszy, był doskonały w sposobie, w jaki trenował. ” Z jego wizyty w Montrouge wciąż są wspomnienia dziecka, które jechało z rodzicami drogą między Villiers-le-Bel i Montrouge (około sześćdziesiąt kilometrów w obie strony samochodem, 2:30 podróży komunikacją miejską) z rodzicami i że tęskni bez treningu, ale też te Nienaganna młodość ” program ” Dla wzrostu, który nie wahał się przejrzeć swoich meczów przez wideo, aby poprawić swoje niedociągnięcia.

Reszta historii mogła zostać napisana za granicą, jak w przypadku wielu młodych talentów Hexagon, kiedy Mathys Tel podpisał umowę o zakazie nagabywania.* Od stycznia 2018 ze Stade Rennes, który czasami będzie nosił swoją koszulkę podczas wielu turniejów, zwłaszcza tych wygrywających od Baisieux (wybrany najlepszym graczem i najlepszym strzelcem) oraz Quevilly Latem 2019 roku. Rok później Real Madryt zdoła odeprzeć ataki RB Lipska, Monako czy Barçy (bramka) przyjmując go do centrum szkoleniowego z ambitnym kontraktem, który obiecał mu automatyczne zostanie zawodowcem następnego lata. „Widziałem też wysłanników z Atalanty, Interu, Manchesteru i Niemiec, wspomina Thomas Perlett, który również tłumaczy to podekscytowanie wynikami Montrouge z poprzedniego roku. Wokół Mathisa zapanowała euforia. Przeniósł się z alternatywnej lokalizacji w Aubervilliers na start w Montrouge. Wyobraźmy sobie, jakby zastępca z Clermont zaszła w ciążę w Monako. ” Od tego czasu Mathis Tal doskonali swój wizerunek jako pracowitego, uprzejmego, niezależnego i dojrzałego jak na swój wiek dzieciaka w Bretanii, gdzie nikt nie może znaleźć o nim nic złego do powiedzenia. W tym tygodniu może znaleźć ławkę dla Loisson Park przeciwko Rosenborgowi i/lub Nantes, kilka metrów od swojego pokoju w ośrodku szkoleniowym, w którym przez rok był w szkole z internatem. Za szybko za wysoko? „Nie dziwię się, że osiągnął ten poziom, ale nie spodziewałem się, że pojawi się tak wcześnie w Ligue 1”.Przyznaje Roman Ferrer. Wiemy, że praca z profesjonalistami jest inna, dążymy do wydajności i wyników, a nie wolno nam zapominać, że Mathis jest na drugim roku szkolenia. Ale w klubie są dobrzy ludzie, którzy wiedzą, co robią. ” Młoda jazda.

READ  Neymar-Barcelona, ​​Melik-Roma, Florentine-Paris Saint-Germain ...: informacje o sześciu okienkach transferowych, które przegapiłeś w środę

Clement Gavard
Wszystkie komentarze zebrane przez CG

* ANS to legalny sposób dla klubów na nawiązanie więzi z zawodnikiem, który ma co najmniej 13 lat, z wyłączeniem rozgrywek, który jest zmuszony do wypłaty rekompensaty na rzecz odpowiedniego klubu, jeśli chcą zrekrutować młodego zawodnika, gdy NSA działała między obie strony. W przypadku Matisse Tala wiele klubów było skłonnych zapłacić za młodego zawodnika sporą sumę.