Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo. „Widzenie ISS na niebie sprawia, że ​​jestem naprawdę dziwny”, mówi francuski astronauta Thomas Pesquet we Francji 2:

„Ponownie dostosowuję się do środowiska ziemskiego”. Tydzień po powrocie na Ziemię francuski astronauta Thomas Pesquet odpowiedział na pytania francuskiego Centrum Astronautów 2 w piątek, 19 listopada w Kolonii (Niemcy). „Każdego dnia staramy się poprawić równowagę i aparat przedsionkowy, aby przywrócić siłę i gęstość kości…” Wyjaśnił, dodając, że wraca do zdrowia szybciej niż po swojej pierwszej misji.

Znacząco wrócił do swoich czterech wycieczek poza pojazdem w ciśnieniowym skafandrze do nurkowania przez 40 godzin. „Jest fizycznie trudny, to jak maraton, ale to maraton górnej części ciała, to jest wyjaśnienie. To obciąża ludzkie ciało, ale trenujemy na stacji i przed misją”.

Podczas swojego pobytu Thomas Pesquet wykonał wiele zdjęć, aby pokazać piękno kosmosu i naszej planety. Astronauta mówi, że wziął w całości „245 000 zdjęć” Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wydawnictwa „Prawie 3000” w sieciach społecznościowych. Z powrotem na Ziemi, wyjaśnia Mnóstwo mięśni [lui] Regularnie pamiętają swoją obecność”.Ponieważ nie używał go od miesięcy. Ale znowu na tym korzysta „Małe przyjemności codziennego życia”, Jak na przykład „Zapach natury” I „Wiatr”.

„To była niespodzianka”, jak skomentował Thomas Pesquet po tym, jak Rosja wystrzeliła starego satelitę, spychając tysiące gruzu, co stanowiło zagrożenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Nawet nasi rosyjscy koledzy i Rosyjska Agencja Kosmiczna byli zaskoczeni. Wiemy, że niebezpieczeństwo minęło i przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo”. Astronauta wyjaśnił, że Europa ze swojej strony stara się: „między przykładem” Nie będąc Brak śmieci kosmicznych.

I teraz? Thomas Bisquet chce dostać się na Księżyc. „Będziemy tam przed 2030 r. Jestem na czas, aby wziąć udział w tych misjach. Ważne jest to, że stawiamy sobie ambitne cele”. Ale Francuz ma jeszcze trochę czasu, zanim będzie mógł obronić potencjalnego kandydata. „Widząc, jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje po niebie, jestem naprawdę dziwny, konkluduje. Zostawiłem ją kilka dni temu.