Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo. W Chinach 300-metrowy drapacz chmur zatrząsł się, wywołując sceny paniki

W środę, 19 maja, inżynierowie przeszukali wieżowiec w Shenzhen, który został ewakuowany dzień wcześniej po zawahaniu się nieznanego źródła, powodując sceny paniki.

W środę 19 maja inżynierowie dokonali inspekcji wieżowca w Shenzhen w południowych Chinach, który został ewakuowany poprzedniego dnia po fluktuacji nieznanego pochodzenia, co wywołało sceny paniki. SEG Plaza, 291-metrowy budynek (nie licząc anteny) zachwiał się we wtorek około 13:50 czasu lokalnego, zmuszając do ewakuacji znajdujących się w środku. Zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych ukazały kilkuset pieszych uciekających poza obręb budynku w ultranowoczesnej stolicy na obrzeżach Hongkongu.

78-piętrowa wieża znajduje się w centrum Shenzhen w Futian, znanej jako gigantyczna arteria dla pieszych, wzdłuż której znajdują się sklepy i centra handlowe. „Żadne trzęsienie ziemi nie nawiedziło miasta” – poinformowało wkrótce Biuro Zarządzania Kryzysowego w Shenzhen.

Po przeszukaniu okoliczni urzędnicy dodali, że nie znaleźli „anomalii bezpieczeństwa w głównej konstrukcji i otoczeniu budynku” oraz że jej elementy wewnętrzne i zewnętrzne były najwyraźniej nieuszkodzone. Chińskie media podały, że budynek przestał wibrować po zakończeniu ewakuacji i według lokalnych władz od tego czasu nie wykryto żadnego nowego ruchu.

Zbudowany w 2000 roku SEG Plaza jest 18. wieżowcem w Shenzhen pod względem wysokości, według klasyfikacji Tall Building and Urban Habitat Council. Pięć z najwyższych drapaczy chmur na świecie znajduje się w Chinach, w tym Shanghai Tower, który ma 128 pięter i 632 metry wysokości w chińskiej stolicy gospodarczej.

READ  Co warto zapamiętać ze środy, 14 grudnia