Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Napływ dużej liczby imigrantów do Ceuty pogłębia kryzys dyplomatyczny między Hiszpanią a Marokiem

Napływ dużej liczby imigrantów do Ceuty pogłębia kryzys dyplomatyczny między Hiszpanią a Marokiem

W Hiszpanii nasiliły się napięcia w związku z politycznym kryzysem imigracyjnym, który jest jej przeciwnikiem Królestwo Maroka. Szef socjalistycznego rządu Pedro Sanchez w telewizyjnym przemówieniu we wtorek 18 maja przypomniał Rabatowi, że ’Przyjaźń’ Z Madrytem możesz liczyć „Poszanowanie wzajemnych granic” Nalegał na niego „determinacja” Rozwiązać, „Szybko” I „Jędrność”, Plik „ Poważny kryzys w Hiszpanii i Europie ” Oznacza to masowy wjazd tysięcy imigrantów w poniedziałek do hiszpańskiej enklawy Ceuta na północnym wybrzeżu Maroka.

„Integralność terytorialna i granice Hiszpanii, które są jednocześnie zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej, a przede wszystkim bezpieczeństwo i spokój naszych obywateli, będą bronione przez rząd hiszpański przez cały czas w obliczu naszego kraju”, to jest wyzwanie, przy użyciu wszelkich niezbędnych środków i we współpracy z partnerami europejskimi, Na krótko przed wyjazdem do obu enklaw, powiedział pan Sanchez.

Przeczytaj także Ceuta: Połowa z 8 000 migrantów, którzy przybyli do enklawy w poniedziałek, została deportowana przez Madryt

Przed ogrodzoną granicą Ceuty we wtorek rozlokowano cztery czołgi i kilkudziesięciu żołnierzy, a po drugiej stronie setki Marokańczyków wciąż gromadziły się wokół brzegu, czekając na moment przekroczenia kilku metrów, które pozostawiły ich oddzielonych od Hiszpanii. Albo rzucą się do morza, aby złapać ją Gwardia Cywilna. W ciągu dnia spodziewane jest przybycie posiłków dwustu hiszpańskich policjantów i strażników cywilnych. Ze swojej strony Maroko szybko odwołało swojego ambasadora w Hiszpanii w Rabacie.

Poprzedniego dnia prawie 6000 Marokańczyków, w tym około 1500 nieletnich, przybyło do Ceuty, pływając lub spacerując wzdłuż tam, które graniczą z wybrzeżami Benzo na północy i Tragal na południu. Jedna osoba utonęła. Około 3800 dorosłych zostało już przewiezionych do granicy od poniedziałku do wtorku – pałacu nie można zwrócić – według hiszpańskiego ministra spraw wewnętrznych Fernando Grande Marlaski, Niemniej jednak wielkość tych przybyszów jest bezprecedensowa w mieście przyzwyczajonym do presji imigracyjnej.

READ  Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku i były prawnik Donalda Trumpa, składa w sądzie wniosek o upadłość

Pedro Sanchez odwołuje swoją podróż do Paryża

Marokańska policja nie odrzucała młodych ludzi, całych rodzin, kobiet bez opieki ani dzieci, biernych, nieobecnych lub nawet współwinnych. Na filmie przedstawiającym związek policji hiszpańskiej, transmitowanym w mediach społecznościowych, możemy zobaczyć, jak niektórzy agenci otworzyli drzwi punktu kontrolnego, aby ułatwić przejście dziesiątkom mężczyzn i nastolatków. Migranci bez przeszkód przekroczyli granicę, co zaskoczyło hiszpańską policję.

Masz jeszcze 61.04% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest tylko dla abonentów.