Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo. Stany Zjednoczone: W połowie lotu pasażerka uderzyła swojego sąsiada w samolocie, ponieważ nie ma na sobie maski

„Powiedz mu, żeby założył maskę!” wykrzyknęła Patricia Cornwall, pasażerka samolotu z Tampy na Florydzie do Atlanty w stanie Georgia w USA. 23 grudnia młoda kobieta poprosiła stewardesę o pomoc w znalezieniu miejsca.

Wtedy ta ostatnia, blokując drogę swoim wózkiem, zasugerowała, by poczekała, aż skończy się wydawanie napoju. Zirytowana tą odpowiedzią pasażerka porównała się do afroamerykańskiej Rosy Parks, symbolu walki o prawa obywatelskie w Stanach Zjednoczonych, która w 1955 r. odmówiła ustąpienia miejsca białemu mężczyźnie w autobusie, sprzeciwiając się rasizmowi. dyskryminacja. Obowiązujące wówczas przepisy.

Wtedy sąsiedni pasażer, obecny na miejscu zdarzenia, zwraca mu uwagę, że sytuacja jest zupełnie nieporównywalna. Ton się podnosi i jest początkiem kłótni, która kończy się obelgami, policzkami i pluciem. Historia mogła się na tym skończyć, gdyby nie to, że 51-letnia Patricia Cornwall nie jest całkowicie anonimowa.

Były model Playboya jest również znany jako Patty Breton i był widziany w „Alert in Malibu”. Policja aresztowała Patricię Cornwall, kiedy wysiedli z samolotu i teraz grozi im grzywna w wysokości 100 000 USD.

READ  Donald Trump liczył na 2022 przed wyborami prezydenckimi w 2024, zaczyna się źle