Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjskie szpitale walczą obecnie z falą Omicron

Podczas gdy Wielka Brytania była pierwszym krajem europejskim, który został dotknięty przez Omicron – pierwszy wykryty przypadek pochodzi z 28 listopada – Są sprawdzane przez wszystkich pracowników służby zdrowia. W przypadku nowego wariantu, który jest bardziej zaraźliwy, ale najwyraźniej powoduje łagodniejsze formy choroby, jednym z kluczowych testów będzie to, czy szpitale w Wielkiej Brytanii zostaną przytłoczone.

Na razie pierwsze oznaki wyglądają zachęcająco. „Teraz wszystko w porządku, nic w porównaniu z poprzednimi falami”, mówi anestezjolog z South London Hospital, który prosił, by nie podawać nazwiska. „Choroba nie jest już taka sama, W BBC John Bell, profesor medycyny na Uniwersytecie Oksfordzkim, powiedział o dużej roli w rozwoju szczepionki AstraZeneca. Przerażające sceny z zeszłego roku – intensywna terapia pełna, zbyt wiele osób umiera przedwcześnie – pochodzą z przeszłości. „ Paul Hunter, MD, profesor medycyny na University of East Anglia, stawia tę samą diagnozę, choć z większą ostrożnością: „Nikt nie wie na pewno, czy szpitale zostaną przytłoczone falą, ale myślę, że nie”.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Wielkiej Brytanii firma Omicron oferuje „niesamowite, nigdy wcześniej nie widziane”

Pierwsze krajowe statystyki — niekompletne w okresie świątecznym, ponieważ dane są czasami zbierane z opóźnieniem — są nieco uspokajające, pokazując różnicę między liczbą pozytywnych i hospitalizowanych przypadków. W środę, 29 grudnia, Wielka Brytania odnotowała 183 000 pozytywnych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin, co jest najwyższym poziomem od początku pandemii COVID-19. W ciągu siedmiu dni średnia dzienna wyniosła 130 000 przypadków, dwa i pół razy więcej niż podczas szczytu fali delta w styczniu. Ale hospitalizacje są obecnie trzy do czterech razy niższe i obejmują 10 400 pacjentów w Anglii w porównaniu z 34 000 w styczniu. Nawet w Londynie, gdzie fala się zaczęła, szpitale wciąż mogą znieść szok: obecnie leczą 3300 pacjentów, w porównaniu z 7800 w styczniu. „W wartościach bezwzględnych poziomy pozostają stosunkowo niskie” Solen M. Bell.

READ  G20 wysyła mieszany sygnał w walce z globalnym ociepleniem

„przypadki przyjęcia”

Liczby te mogą również dawać zniekształcony obraz rzeczywistości. „Wielu pacjentów, którzy trafiają do szpitala, ma krukowicę, ale nie ma ich tam z powodu krukowicy, Wyjaśnia Chris Hobson, dyrektor NHS Providers, organizacji reprezentującej angielskie szpitale. Mamy na przykład sporo osób, które spadły z rowerów, złamały ręce lub uderzyły się w głowę. Nie mają żadnych objawów, ale po przyjeździe mają pozytywny wynik testu na Covid. „

Masz 61,49% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.