Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo na żywo – Zap Thomas Pesquet: Astronauci zadokowani w kapsule

Załoga wskakuje do kapsuły

Załoga stopniowo osiada w kapsule. Start zaplanowano na 11:49 czasu paryskiego. Podróż astronauty powinna zająć około dwudziestu godzin.

Astronauci przybyli na platformę startową

Czterej astronauci dotarli do stanowiska strzeleckiego na przylądku Canaveral, gdy wspinali się w kierunku kapsuły.

Astronauci w drodze na platformę startową

Po założeniu skafandrów czterej astronauci opuścili budynek, w którym przygotowywali się, gdy mieli dołączyć do wyrzutni, 14 km dalej.

Przed wejściem na pokład pojazdów, które zabiorą ich na platformę startową, astronauci wzięli udział w krótkiej sesji zdjęciowej i mogli pożegnać się z bliskimi.

„Są pewni siebie, są gotowi”: Claude Henery na żywo śledzi przygotowania załogi

Z Cité de l’Espace w Tuluzie Claude Henery, która była pierwszą Francuzką na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, śledzi na żywo przygotowania załogi SpaceX na cztery godziny przed startem.

Po wyposażeniu „astronauci są teraz skupieni na misji. Mówię nawet, że misja już się rozpoczęła” – potwierdza przez mikrofon BFMTV.

„Dla tych, którzy pozostają na Ziemi, jest wiele emocji. A dla nich to etap, który powtarzają wielokrotnie. Są pewni siebie, gotowi i nie mogą się doczekać wszystkich etapów umieszczania ich na orbicie” – dodaje.

Czterej astronauci włożyli skafandry

Na kilka godzin przed startem czterej astronauci Thomas Pesquet, Shane Kimbro, Megan MacArthur i Akihiko Hoche, przy wsparciu personelu SpaceX, ubrali swoje kombinezony.

Dlaczego astronauci SpaceX ubierają się jak superbohaterowie z Hollywood

Odzież Astronauta została zaprojektowana przez Jose Fernandeza, słynnego hollywoodzkiego projektanta kostiumów, znanego z pracy w filmach. Batman przeciwko SupermanowiI Fantastyczna CzwórkaI Mściciele lub X Men 2.

Według Jose Fernandeza Elon Musk chciał, aby strój wyglądał jak „kosmiczny smoking”: „Każdy jest lepszy w smokingu, niezależnie od rozmiaru i kształtu” – powiedział biznesmen, po czym dodał, że jego celem było dla astronautów „ wyglądają ładniej w swoich ubraniach niż Zapisz to, jak smoking. „

> Nasz artykuł jest kompletny Przeczytaj tutaj.

READ  Pisanie "Gamekultu" przerwano po przejęciu Reworld - Liberation

Co to jest program startowy?

Start jest zaplanowany na 11:49 dla Thomasa Pesqueta. Ale zanim to nastąpi, musisz się przygotować: będziesz mógł doświadczyć wszystkich najważniejszych wydarzeń na żywo w BFMTV, począwszy od momentu, w którym astronauci założyli skafandry, a odbędzie się to o 7.49 rano. Następnie załoga wyjdzie i wyruszy do Kraju Ognia około godziny 8:30. Oto podsumowanie tego, czego się spodziewać:

Program startowy Thomas Pesquet. © BFMTV

Grillowany kurczak, ser, lody … najlepszy posiłek Thomas Biscuit przed startem

Thomas Pesquet skosztował swojego „ostatniego posiłku” przed startem wczoraj wieczorem – „Nie mówimy o„ ostatnim posiłku ”z oczywistych powodów, skomentował astronauta na swoim koncie na Twitterze.

W menu: puree z grillowanego kurczaka, ser i bagietka, na deser lody.

Będąc na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, będzie mógł spróbować potraw gotowanych przez szefa kuchni Thierry’ego Marksa, Crepe Suzette lub Puff Bourguignon. I ponownie połączył się z spacerkiem kosmicznym, swoim „snem we śnie”.

„Cisza przed burzą”: Thomas Pesquet przed startem wybrał się na brzeg

Jak przygotować się przed wielkim wyjazdem? Thomas Pesquet i Caramades odpoczną przed lotem na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Czterej astronauci wykorzystali swoje ostatnie chwile na Ziemi na wycieczkę na plażę. „Cisza przed burzą” – napisał na Twitterze Thomas Pesquet.

Thomas Pescet przewiduje, że drugi pobyt jest „trudniejszy” niż pierwszy

Thomas Pesquet mówi, że spodziewa się „trudniejszego” drugiego pobytu niż pierwszy, nawet jeśli jest w dobrym stanie. „To znacznie trudniejsze psychicznie” – powiedział astronauta kilka dni przed odlotem.

„Za pierwszym razem jedziemy na przygodę, nie wiemy dokładnie, co będzie trudne. Za drugim razem wiemy dokładnie, przez co przechodzimy, to tak, jakbyśmy biegli w maratonie, wiemy, że to idzie ranić.”

Ponadto pandemia Covid-19 „nie ułatwiła szkolenia i przez około rok byliśmy bardzo odizolowani, przygotowując się do opuszczenia Ziemi i naszych bliskich przez sześć miesięcy… (c) To też nie było wspaniałe, ”43-letni astronauta lat. „Ale kiedy lecisz w kosmos, nie możesz narzekać” – dodał.

READ  Square Enix wyda RPG Valkyrie Elysium 29 września 2022 r. - Aktualności

Kilka eksperymentów naukowych w programie

Ta druga rezydencja zapowiada się intensywnie dla Thomasa Pesqueta, ponieważ na pokładzie tego ogromnego, nieważkiego laboratorium zostanie przeprowadzonych sto eksperymentów. Jednym z moich ulubionych, mówi, jest badanie wpływu nieważkości na organelle mózgu (w przypadku miniaturowych mózgów tworzonych w laboratorium).

Naukowcy mają nadzieję, że te badania pomogą agencjom kosmicznym przygotować się do misji, które narażą zespoły na problemy kosmiczne przez dłuższy czas, a nawet pomogą w walce z chorobami mózgu na Ziemi.

Inną ważną częścią misji była modernizacja systemu energii słonecznej elektrowni poprzez zainstalowanie nowych kompaktowych paneli, które toczą się jak ogromna mata do jogi.

Drugi pobyt pełen nowości autorstwa Thomasa Pesqueta

To drugie zadanie dla gwiazd dla Thomasa Pesqueta, który marzy o tym od 2017 roku, tuż po powrocie na Ziemię. Inżynier lotniczy, pilot lotniczy, znakomity sportowiec, wielojęzyczny … podczas swojego pierwszego półrocznego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (rozpoczęty w listopadzie 2016 r.) Wywarł wrażenie na swojej atrakcyjności i łatwości komunikowania się z ogółem społeczeństwa.

Tym razem pierwszy astronauta podwoi się, będąc pierwszym Europejczykiem, który pożyczy prywatny amerykański statek kosmiczny z Space X, który nie jest już rosyjskim statkiem kosmicznym Sojuz, aby dotrzeć do stacji orbitującej. Nowość, która go podnieca i wymaga co najmniej roku poświęconego szkolenia.

Byłby także pierwszym Francuzem, który przejąłby kontrolę nad stacją wielkości boiska piłkarskiego przez prawie miesiąc pod koniec swojej sześciomiesięcznej misji.

Czterech astronautów bierze udział w misji „Crew-2”.

Francuski astronauta nie jest sam w tej misji o nazwie Crew-2. Obejmuje również dwóch amerykańskich astronautów, Shane Kimbro i Megan MacArthur oraz Japonkę Akihiko Hoshid. Wszyscy byli już w kosmosie.

Thomas Pesquet, Megan MacArthur, Shane Kembra i Akihiko Hoshide na konferencji prasowej 16 kwietnia 2021 r.
Thomas Pesquet, Megan MacArthur, Shane Kimbro i Akihiko Hoshid na konferencji prasowej 16 kwietnia 2021 r. © Aubrey Jimignani / NASA / AFP

Po wejściu na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czterej astronauci spotkają się na kilka dni z ekipą Crew-1 – która odleciała w listopadzie 2020 roku – zanim ta ostatnia wróci ze swojej sześciomiesięcznej misji. Z trzema Rosjanami na pokładzie, terminal będzie niezwykle pełny, z nie mniej niż 11 pasażerami.

READ  Gracz jest zdenerwowany, że jego towarzyszka może urodzić… podczas nalotu - World of Warcraft

Thomas Pisquet przygotowuje się do startu

Witam wszystkich i witam w tym wideo na żywo poświęconym startowi Thomasa Pesqueta na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ponieważ ma on odbyć się po raz drugi po jego pierwszej sześciomiesięcznej wizycie, która rozpoczęła się w listopadzie 2016 r.

Startuje o 11:49 czasu koreańskiego z Kennedy Space Center na Florydzie. Ale przygotowania rozpoczną się znacznie wcześniej, w szczególności zespół opuści miejsce premiery około godziny 8:29 – każdy etap będzie można śledzić od 7:00 w pierwszej edycji, a następnie w naszej specjalnej edycji od 10:00, w czasie oglądania w BFMTV.com.

Przez cały ranek Jean-Bernard Cadier, korespondent BFMTV w USA, będzie przemawiał na żywo z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego w Cape Canaveral (Floryda), gdzie odbędzie się start. Thomas Hermann, reporter BFMTV, będzie transmitował na żywo z Cité de l’Espace w Tuluzie.

Na planie i dwustronnie znajdziesz byłych francuskich astronautów: Patricka Baudry, Claude Henery, Jean-Francois Clervoy i Philipa Perrina. Wielu gości to profesjonaliści w dziedzinie kosmosu.